24 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ ۱۱:۴۱:۲۵
کد مطلب:  T2uwBpHK
مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خبرداد:
اجرای دو طرح امام شناسی و مصباح الهدی در سال 95

مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از اجرای دو طرح امام شناسی و مصباح الهدی در سال 95 خبرداد وگفت: به عنوان یک شیعه بايد دوبال قرآن و عترت را همزمان باهم داشته باشیم

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از معاونت پرورشي و فرهنگي، محمدرضا مسیب زاده، اظهارکرد: بحث محوری که در حوزه عترت و ائمه اطهار (ع) وجود دارد طرح های امام شناسی و مصباح الهدی است که در 3 ماه یک میلیون و 200 هزار کتب چاپ و در مدارس توزیع شد.

مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: امسال باید به طور جدی در این 2 طرح وارد شویم زیرا ما به عنوان شیعه دوبال قرآن و عترت را باید همزمان باهم داشته باشیم.

وي با بیان اینکه اهل بیت (ع) بهترین مفسران و الگوهای سبک اسلامی هستند، افزود: دانش آموزان باید عشق اهل بیت (ع) را در خود احساس کنند. ما نیز امسال طرح امام شناسی را با جدیت دنبال می کنیم.

مسیب زاده افزود: حفظ موضوعی قرآن در کنار حفظ ترتیبی آیات قرآن خواهد بود علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت صراط در این طرح ثبت نام کنند.

وی بیان کرد: حفظ موضوعی قرآن برای هر پایه حفظ 40 آیه انتخاب شده است و از کلاس اول ابتدایی تا پایان دوره متوسطه دوم این موضوع دیده می شود و سال گذشته یک میلیون و 400 هزار کتاب در این خصوص توزیع شد.

 مسیب زاده اشاره کرد: در بحث عترت 31 هزار و 700 هیئت مذهبی دانش آموزی و 580 هیئت مذهبی فرهنگیان را داریم تبلور عینی این موضوع "احلی من العسل" است که 7 محرم به مناسبت گرامیداشت حضرت قاسم، جوانان عاشورایی در اقصی نقاط کشور هیئت های ویژه ای را ساماندهی می کنند.

مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش گفت: موضوع "احلی من العسل" در 16 استان از طریق شبکه های صداسیما پخش خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :