23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ ۱۳:۰۵:۰۶
کد مطلب:  pgKAocsc
اولين كارگروه تدوين كتابچه معرفي نظام وزارت آموزش و پرورش در مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور تشكيل شد

معرفي نظام آموزش و پرورش جمهوري اسلامي ايران در جلسات بين المللي و ديدارها امري اجتناب ناپذير است و براي تحقق اين امر نياز كتابچه يا بروشور معرفي تعليم و تربيت مي باشد

به گزارش مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور ، اولين كارگروه تدوين كتابچه معرفي نظام وزارت آموزش و پرورش  به زبانهاي انگليسي ،‌فرانسه و عربي در روز يكشنبه مورخ 95/04/06 در سالن جلسات مركز با حضور نمايندگان حوزه هاي متختلف حوزه ستادي تشكيل شد .

در ابتداي جلسه رئيس مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور ضمن گراميداشت ليالي قدر و آرزوي قبولي طاعات و عبادات حاضرين در جلسه گفت : معرفي نظام آموزش و پرورش جمهوري اسلامي ايران در جلسات بين المللي و ديدارها امري اجتناب ناپذير است و براي تحقق اين امر نياز كتابچه يا بروشور معرفي تعليم و تربيت مي باشد كه شامل فلسفه آموزش و پرورش ،‌اسناد بالادستي ، ماموريت حوزه هاي مختلف و ساختار آموزش و پرورش مي باشد كه به عنوان يك كتابچه مادر بايد تنظيم شود . در ادامه و تكميل اين فرآيند مي توانيم به معرفي توانمندي هاي آموزش وپرورش بپردازيم .

در ادامه قائم مقام وزير در امور بين الملل تصريح كرد : در ديدار با مسئولين مجامع بين المللي و سفرا نيازداريم تا برندهاي آموزش وپرورش جمهوري اسلامي ايران را به آنها نشان دهيم به طور مثال در حوزه ابتدايي تاريخچه ايي از جشنواره جابربن حيان داشته باشيم يا درحوزه متوسطه گزارش مدارس تعالي را به هياتها نشان دهيم .

وي در خصوص تفاهم نامه هاي بين المللي گفت : براي تنظيم و تدوين يادداشت تفاهم ها و برنامه هاي مبادلاتي  بين المللي نيازمند اطلاعاتي از حوزه هاي مختلف را داريم . نتيجه اين نشست منجر به تهيه چارچوبي خواهد شد كه بتوانيم در عرصه هاي بين المللي اقدار نظام آموزش و پرورش جمهوري اسلامي ايران را نشان دهيم .

در پايان جلسه كارگروه تدوين كتابچه نظام آموزش و پرورش مقرر شد بروشور يا كتابچه جامع از تاريخچه ،‌اهداف ، اسناد بالادستي ، توانمنديها و تجارب علمي و آموزشي با همكاري حوزه هاي مختلف حوزه ستادي تهيه و تدوين گردد و به زبانهاي انگليسي ،‌فرانسه و عربي در اختيار مجامع بين المللي و سفارتخانه قرار گيرد .

به اشتراک بگذارید :