26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ ۱۳:۲۳:۴۶
کد مطلب:  CqTUNuP3
در پنجمین جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم استان عنوان شد:
توجه به تکریم معلمان در در دو بعد نهادی و زمانی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: تغییر رویکردی که امسال در مورد انتخاب معلمان نمونه اتخاذ شد نتایج بسیارخوبی داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، دکتر سیدجواد حسینی در این جلسه با تقدیر از برگزاری جلسات این ستاد در خارج از ایام هفته معلم اظهار داشت: کارگروه های فعال در این ستاد باید تمامی برنامه های پیش بینی شده را به صورت کیفی و با نگاه منزلتی و تکریمی برگزار کنند.
وی افزود: ثبت و ضبط و ترویج و اطلاع رسانی اقدامات ماندگار معلمان یکی از مواردی ست که در زمینه افزایش کرامت معلمان می تواند تاثیرگذار باشد و باید برای احصای این اقدامات توسط ستاد گرامیداشت مقام معلم برنامه ریزی مدونی صورت گیرد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: تقویت ، حفظ و گسترش جایگاه و شان و شخصیت معلمان می تواند موجب کیفیت بخشی به اقدامات ستاد گرامیداشت مقام معلم شود ضمن این که استفاده از تجربیات معلمان نمونه و نخبه در سیستم مدیریتی بخش های مختلف آموزش و پرورش می تواند موجب افزایش انگیزه در معلمان برای برگزیده شدن شود.
حسینی تاکید کرد: تغییر رویکردی که امسال در مورد انتخاب معلمان نمونه اتخاذ شد نتایج بسیارخوبی داشت و باید بسته ای در حوزه های مختلف فرهنگی، رفاهی ،درمانی و خدماتی برای معلمان برگزیده و خانواده آن ها تهیه شود تا درنهایت بتوانیم رضایت فرهنگیان را از اقدامات این ستاد شاهد باشیم.

دکتر سیدابوالفضل احمدی معاون پژوهش این سازمان که مسئولیت دبیر ستاد رویکرد برنامه های گرامیداشت مقام معلم در امسال به شکلی است که اقشار مختلف معلمان در مناسبت های گوناگون موردتجلیل قرار بگیرند و بر همین اساس هم سازمان ها و دستگاه هایی که در این حوزه بیشترین همکاری را با آموزش و پرورش داشته باشند در یک بازه زمانی مشخص شده از سوی استاندار به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش استان موردتقدیر قرار می گیرند.
وی گسترش فرهنگ تکریم در جامعه در دو بعد نهادی و زمانی را مهمترین اولویت ستاد دائمی بزرگداشت مقام معلم دانست و تصریح کرد: در مناسبت های تقویمی ماه های آینده سال ۹۵نیز به دنبال اجرای برنامه های تکریمی برای معلمان فعال در رشته ها و تخصص های گوناگون خواهیم بود.

به اشتراک بگذارید :