13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۸ ۱۴:۴۰:۴۴
کد مطلب:  GCJUyZq7
باحضور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی
رئیس جدید آموزش و پرورش ناحیه شش مشهد معرفی شد

باحضور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، مراسم معارفه علیرضا شکیبا به عنوان رئیس جدید آموزش و پرورش ناحیه شش مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، دکتر سیدجواد حسینی در این مراسم بااشاره به اهمیت توجه به موضوع برنامه ریزی در مدیریت دستگاه تعلیم و تربیت استان اظهار داشت : از ابتدای استقرار مدیریت جدید آموزش و پرورش استان نخستین اقدامی که طراحی کرده و به مرحله اجرا رساندیم برنامه ریزی و اولویت بندی برنامه ها بوده و خوشحالیم که امروز می توانیم ادعا کنیم آموزش وپرورش استان با برنامه ریزی به سوی رشد و توسعه گام بر می دارد. 

وی با بیان این که تحقق ارتقاء کیفیت در آموزش و پرورش نیازمند اجرای نظام برنامه ریزی است ادامه داد :  استان خراسان رضوی پیش از وزارت خانه در دو سال گذشته کتابچه ای تحت عنوان برنامه های آموزش و پرورش چاپ کرد که بر اساس آن استراتژی اصلی نظام تعلیم و تربیت کیفیت قلمداد شد.

وی با اشاره به این که کتابچه یادشده به تمامی استان‌ها به عنوان نمونه مناسب در برنامه ریزی ارسال شد، خاطر نشان ساخت: خوشبختانه آموزش و پرورش در تمامی ابعاد بر مشکلات خود فائق آمده و امروز علیرغم کاهش نورم دانش آموزی در کشور و استان، امکانات موجود برای تعلیم و تربیت حداقل 1.5 برابر افزایش یافته است.

حسینی سند تحول بنیادین را بهترین مسیر هدایت نظام تعلیم و تربیت به سوی تعالی و رشد دانست و گفت: اگر آموزش و پرورش که عظیم ترین دستگاه دولتی به شمار می‌آید در مسیر برنامه‌ریزی قرار نگیرد فعالیت‌های کارشناسان و مدیران آن‌ گونه که باید در جهت ارتقا کیفیت به بار نخواهد نشست، بنابراین برای تحقق این مهم در استان نظام برنامه ریزی پیاده سازی شده است.

وی با بیان این که مهم‌ترین بخش در برنامه ریزی اولویت بندی است، نظام برنامه ریزی ابلاغی از سوی وزارت خانه را کاملا منطبق بر روش‌های دو سال گذشته آموزش و پرورش استان دانست و ادامه داد: در نظام برنامه ریزی وزارت خانه راهبرد اصلی آموزش و پرورش اجرای متوازن سند قلمداد شده است و برای این راهبرد اصلی هشت راهبرد فرعی فضا و تجهیزات، تمکز زدایی، توسعه مشارکت‌ها، کوچک سازی سازمانی، کیفیت آموزشی پژوهشی و پرورشی، ارتقا سلامت و کاهش آسیب های اجتماعی همراه با 53 برنامه و 500فعالیت تدوین شده است.

این مقام مسئول افزود: کتابچه نظام برنامه ریزی استانی دارای 82 عامل حیاتی، 400 شاخص و 430 فعالیت است که در کمیته برنامه ریزی استانی تمام این شاخص‌ها و فعالیت‌ها با نظام جامع برنامه ریزی وزارت خانه مرتبط خواهد شد.

دکتر حسینی در پایان سخنان خود ناحیه شش را از نواحی قدرتمند از لحاظ نیروی انسانی و کیفیت آموزشی و تربیت بدنی و پرورشی معرفی کرد و از زحمات فرهادی مدیر سابق و زری جراح سرپرست اداره آموزش و پرورش ناحیه شش مشهد قدردانی کرد.

گفتنی ست در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات زری جراح سرپرست این اداره که پس از این به عنوان معاون آموزش ابتدایی ناحیه شش مشهد فعالیت خواهد کرد ، حکم انتصاب علیرضا شکیبا به وی تقدیم شد.

شکیبا که از خانواده معظم شهدای استان است و خود سابقه حضور در جبهه های جنگ را دارد، دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته علوم تربیتی است سابقه ریاست آموزش و پرورش گناباد در سال های 77 لغایت 82 ، شهرداری شهر کاخک از سال 84 تا 89 را در کارنامه دارد و پیش از این به عنوان مدیر دبیرستان شاهد در ناحیه شش مشهد فعالیت می کرد.

به اشتراک بگذارید :