13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۹ ۱۰:۵۵:۱۷
کد مطلب:  Iv88T59K
در جلسه شورای آموزش و پرورش طرقبه شاندیز عنوان شد :
۱۰ پروژه آموزشي براي سال تحصيلي آينده به بهره برداري مي رسد

سومين جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شانديز در سال ۹۵ به رياست فرماندار شهرستان و با حضور ساير اعضاء با محوريت بررسي وضعيت فضاهاي آموزشي شهرستان و همچنين غني سازي اوقات فراغت دانش آموزان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شانديز، در اين جلسه مدير آموزش و پرورش شهرستان ضمن ارائه گزارشي از وضعيت فضاهاي آموزشي موجود و پروژه هاي آموزشي در حال احداث، به رشد جمعيت دانش آموزي در ۵ سال اخير به ميزان ۵۰ درصد و روند ساخت و ساز در شهرستان به خاطر موقعيت گردشگري آن اشاره كرد و گفت : با توجه به بهره برداري از واحدهاي مسكوني در حال احداث، شاهد رشد چشمگير جمعيت     دانش آموزي در سال هاي آتي خواهيم بود و بايد آمادگي لازم را براي مديريت اين موقعيت جديد داشته باشيم.

وي به وضعيت ۱۰ پروژه فعال نوسازي ، مقاوم سازي و احداث آموزشگاه در نقاط مختلف شهرستان از محل مشاركت خيرين و اعتبارات اداره كل نوسازي مدارس استان اشاره و از نيت و همت پاك خيرين مدرسه ساز كه به كمك آموزش و پرورش براي حل اين مشكل آمده اند، قدرداني كرد. وي اظهار اميدواري كرد كه تعدادي از اين پروژه ها در هفته دولت در شهريورماه سال جاري و مابقي تا ابتداي مهرماه به بهره برداري برسد.

سيد احمد باقري همچنين از امضاء سه تفاهم نامه ديگر با خيرين مدرسه ساز خبر داد و ابراز اميدواري كرد كه عمليات اجرايي اين پروژه ها نيز به زودي آغاز شود.

دبير شوراي آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز به نقاط بحراني در كمبود فضاي آموزشي در مسكن مهر، جوانان و ناحيه ۴ و همچنين مسكن مهر شانديز و روستاهاي چاهشك و ويراني اشاره كرد و افزود:  با وجود دو نوبته شدن آموزشگاه هاي اطراف اين  پروژه ها و افزايش نرم تعداد دانش آموز در هر كلاس، اين بحران همچنان بصورت جدي مطرح است .

از ديگر مصوبات اين جلسه مي توان به متقبل نمودن هزينه كلاس هاي آموزش قرآني در طرح اوقات فراغت توسط شهرداري طرقبه، استفاده از مجموعه پارک آبی شهرستان براي دانش اموزان با تخفيف ويژه و استفاده از مجموعه هاي ورزشي و سالن ها براي دانش اموزان در جهت غني سازي اوقات فراغت اشاره كرد. 

به اشتراک بگذارید :