19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ ۱۴:۱۴:۳۵
کد مطلب:  1467409
نشست مدیران مدارس خارج از کشور در حوزه سرپرستی اروپا، کانادا و آمریکا با حضور مسئولین مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور برگزار شد

اولین جلسه مدیران مدارس خارج از کشور در حوزه سرپرستی اروپا، کانادا و آمریکا با حضور مسئولین مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، روز چهارشنبه مورخ 6 / 12 / 1399 برگزار گردید.

در ابتدای جلسه ابوالفضل فراتی، سرپرست مدارس جمهوری اسلامی ایران دراروپا، آمریکا و کانادا ضمن عرض خیر مقدم و تبریک میلاد امام علی(ع) و روز پدر طی سخنان کوتاهی به معرفی میهمانان و اعضای حاضر در جلسه و ارائه دستور کار جلسه پرداختند.

محمد حاجی بابایی، معاون امور مدارس خارج از کشور در خصوص سازماندهی نیروهای مورد نیاز سال آینده گفت: مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور با دیدگاه تقویت مدارس و حمایت حداکثری از زحمات همکاران با قدرت پشتیبان مدارس خارج از کشور خواهد بود و قطعا برای کشورهایی که نیازمند اعزام نیرو باشند، این امر محقق خواهد شد.

وی افزود: مدارسی که سنوات قبل فعال بوده اند ولی بدلایلی فعالیت آنها متوقف شده است مانند مدارس کشورهایی چون ایتالیا، مجارستان و اتریش، مجدداً بازگشایی خواهند شد.

معاون امور مدارس خارج از کشور همچنین با بیان اینکه بخشنامه مربوط به بکارگیری نیروهای مقیم در سال تحصیلی آینده در حال آماده شدن است و هفته آینده به مدارس ارسال خواهد شد گفت: از مدیران مدارس درخواست شد که مدارک لازم را از متقاضیان دریافت و از طریق سرپرستی به مرکز ارسال کنند.

محمد حاجی بابایی در خصوص صدور احکام نیروهایی که در سال تحصیلی اخیر بدلیل ایرادات سامانه مربوطه با تاخیر انجام و یا با مشکل مواجه شده بود گفت: این امر برای سال تحصیلی آینده با هماهنگی های لازم در تابستان اقدام شده و صدور احکام به موقع و بدون تاخیر انجام خواهد شد .

توحید ترقی خواه، رئیس گروه برنامه ریزی امور آموزشی و پرورشی، ضمن قدردانی از زحمات مدیران در خصوص برگزاری شایسته امتحانات دی ماه 399، در خصوص سازماندهی نیروهای مورد نیاز مدارس در سال تحصیلی 1401 - 1400 اظهار داشت: اولویت مرکز با انتخاب همکاران اعزامی ارز بگیر و ریالی (تبعی و فرهنگی مقیم) در خارج از کشور خواهد بود که البته در صورت رضایت مدیر مدرسه و با بررسی شرایط توسط کمیته سازماندهی نیروی انسانی، این نیروها به مدارس معرفی خواهند شد.

در ادامه حسین خلیلیان، کارشناس ساماندهی اطلاعات و مسئول امور ضمن خدمت، به بیان مطالبی در خصوص سامانه ltms و دوره های تعریف شده در آن پرداخت و گفت: در این سامانه، مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور به عنوان یک اداره کل و سرپرستی ها تحت عنوان مناطق معرفی شده اند.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون 11 دوره در این سامانه معرفی شده است که حدود 300 نفر در سرپرستی های  مختلف ما در دوره ها ثبت نام کرده اند و در حال برگزاری دوره‌ها و آزمون‌ آن هستند.

حسین خلیلیان همچنین از تبدیل سرپرستی ها به عنوان یک منطقه آموزش و پرورش به صورت مستقل که می توانند در زیر مجموعه خود دوره هایی را تعریف و اجرا کنند خبر داد و گفت: در سال 1400 دوره هایی منسجم تر با برنامه ریزی بهتر معرفی شده ومرکز به‌صورت سراسری برای تمام سرپرستی‌های تحت پوشش خود دوره هایی جداگانه تعریف خواهد کرد .

در ادامه بخشعلی باقری، مسئول امور آموزشی و سامانه‌ها با اعلام اینکه طی سال‌های اخیر ثبت نام کلیه دانش آموزان در تمام پایه های تحصیلی با افت و خیزهایی در سامانه سناد انجام شده است، نیاز ضروری به ایجاد یک سامانه جامع و یکپارچه دانش آموزی احساس می شد که تمام امور آموزشی دانش آموزان را در برگیرد، لذا سامانه سیدا به این منظور ایجاد شده است.

مسئول امور آموزشی و سامانه‌های مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور با اذعان به اینکه این سامانه هم اکنون مشکلات و ایرادات متعددی دارد اظهار کرد: در تلاشیم تا خردادماه 1400 تمام نواقص این سامانه رفع شده و طبق اعلام شرکت پژوهش، ثبت نام دانش آموزان نیز از سناد به سیدا منتقل شود.

وی افزود: سامانه فارغ التحصیلی امین و سامانه امتحانات نهایی فاینال در کنار سیدا فعال خواهد بود که با حذف برنامه دانش آموزی دانا، نمرات و اطلاعات مربوط به دانش آموزان پایه دوازدهم و فارغ التحصیلان در این سامانه‌ها، به سامانه سیدا منتقل خواهد شد .

پس از سخنان مسئولین مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور، جلسه پرسش و پاسخ در خصوص مسائل و مشکلاتی که مدارس با آنها مواجه هستند، برگزار شد و ابوالفضل فراتی از حضور همکاران مرکز و مدیران مدارس سراسر سرپرستی اروپا، آمریکا و کانادا در این نشست مجازی تشکر و قدردانی کرد.

به اشتراک بگذارید :