26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۰ ۱۲:۵۲:۱۴
کد مطلب:  rqU31p95
در جلسه شورای نظارت بر مدارس غیردولتی استان مصوب شد :
افزایش 20 درصدی شهریه مدارس غیردولتی استان در سال تحصیلی آینده

در جلسه شورای نظارت بر مدارس غیردولتی استان افزایش شهریه این مدارس به میزان 20 درصد در سال تحصیلی 96-95 به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، دکتر سیدجواد حسینی در این جلسه با اشاره به این که در ابتدای استقرار دولت تدبیر و امید و فعالیت مدیران کنونی آموزش و پرورش به سمت کاهش تفاوت و فاصله شهریه‌های مدارس غیردولتی دراستان با تهران رفته‌ایم و حتی در سال نخست ۴۹ درصد شهریه این مدارس را افزایش دادیم و امسال هم بالابردن ۱۵ درصدی شهریه‌ها را در نظر گرفته اند که البته اعتقاد بنده این است که رقم ۲۰ درصد می توانست شرایط بهتری را رقم بزند.

وی افزود: تعیین هرگونه افزایش و کاهش شهریه مدارس غیردولتی باید تنها از طریق و کانال شورای نظارت بر این مدارس صورت گیرد.
حسینی با تاکید بر این که تعیین شهریه این مدارس بر اساس یک اگلوی خاص انجام می‌گیرد ادامه داد: مدارس
غیردولتی به ارتقا سطح کیفی و همچنین ایجاد عدالت آموزشی کمک‌های بسیاری به دولت کرده‌اند ولی باید بررسی کنیم که اگر در بخشی از این مراکز آموزشی شاهد کیفیت ایده‌آل نیستیم نظارت بیشتری داشته باشیم تا آن‌ها به کیفیت مورد نظر ما برسند.
وی افزود: سیستم برنامه ریزی که در حال حاضر در اداره کل وجود دارد باید در حوزه مدارس غیردولتی هم اعمال شود تا در نهایت شاهد رشد این حوزه باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی تاکید کرد: مدارس غیردولتی باید درخصوص خدماتی که ارائه می‌کنند شفاف سازی کنند تا برای خانواده دانش‌آموزان به صورت روشن نوع خدماتی که ارائه می‌شود تبیین و مشخص شود.
گفتنی ست در این جلسه افزایش ۲۰ درصدی شهریه مدارس غیردولتی در سال تحصیلی آینده نسبت به سال قبل به تصویب اعضا رسید.

به اشتراک بگذارید :