22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۰ ۱۴:۱۳:۳۰
کد مطلب:  PbR8WNsT
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:
آموزش و پرورش در توزیع نیروی انسانی دچار مشکل است

مشهد- ایرنا- نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی که حدود 50 هزار نفر از نیروهای آموزش و پرورش در برخی از شهرهای بزرگ مازاد هستند، این وزارتخانه در برخی مناطق و شهرستان های کوچک کمبود نیرو دارد.

به گزارش ایرنا محمود نگهبان عصر چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار در خراسان رضوی، این وضعیت را نیازمند اصلاح خواند و گفت: ساماندهی و سازماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش یک ضرورت است که باید در اولویت دغدغه های این وزارتخانه قرار گیرد.
نماینده مردم رشتخوار و خواف در مجلس شورای اسلامی افزود: هرچند اعتبارات خوبی به آموزش و پرورش اختصاص یافته ولی در تلاش هستیم تا سهم این بخش از اعتبارات عمومی را افزایش دهیم.
نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از پیگیری اجرای طرح رتبه بندی معلمان خبر داد و گفت: در مجلس نهم طرح رتبه بندی معلمان مطرح شد که بطور کامل اجرا نشد ولی در مجلس دهم طرح اصلی رتبه بندی را پیگیری می کنیم.
نگهبان همچنین از پیگیری افزایش حقوق و مزایای معلمان، حل مشکل سنوات خدمت دوران حق التدریس و مناطق کمتر برخوردار خبر داد.
وی در خصوص نیازهای آموزش و پرورش رشتخوار بویژه از نظر فضای آموزشی گفت: شاخص های توسعه یافتگی آموزش و پرورش شهرستان در حوزه عمرانی و فضای فیزیکی برحسب گزارش سالهای قبل بوده که بالاست و این در حالی است که با نیازهای شهرستان مطابقت ندارد.
مدیر آموزش و پرورش رشتخوار نیز در این نشست به کمبود 70 کلاس درس در این شهرستان از مهر امسال اشاره کرد و گفت: باوجود ساخت 30 کلاس درس در 2 سال اخیر در منطقه متاسفانه هنوز با کمبود فضای آموزشی رو به رو هستیم.
محمد قاسم پور گفت: آموزش و پرورش رشتخوار نیازمند تخصیص اعتبار برای دیوارکشی 23 مدرسه و بازسازی 19باب مدرسه تخریبی است.
وی با بیان این که بیش از 13 هزار دانش آموز این شهرستان فاقد استخر شنا هستند، خواستار تخصیص اعتبار برای تکمیل تنها استخر شنای آموزش و پرورش رشتخوار شد، که چند سال است به علت کمبود بودجه نیمه تمام مانده است.
به گفته وی تاکنون بیش از 2 میلیارد ریال برای ایجاد سوله و کارهای زیربنایی استخر شنای آموزش و پرورش رشتخوار هزینه شده است.
قاسمپور همچنین به کمبود آزمایشگاه در مدارس شهرستان اشاره کرد و گفت: بیش از 60 مدرسه این شهرستان هم هنوز گازرسانی نشده و کلاس های درس با سوخت نفت گرم می شود.
شهرستان رشتخوار دارای 13 هزار دانش آموز است که زیر نظر 1500 نیروی فرهنگی آموزش می بینند.

 

به اشتراک بگذارید :