13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۳ ۱۳:۰۶:۰۲
کد مطلب:  EoimcGiH
در جلسه هماهنگی ایجاد مرکز رشد کارآفرینی آموزش و پرورش خراسان رضوی مطرح شد :
سه مرکز رشد کارآفرینی دانش آموزی در استان ایجاد می شود

جلسه هماهنگی راه اندازی نخستین مرکز رشد کارآفرینی آموزش و پرورش خراسان رضوی صبح امروز (یکشنبه) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، جلسه بررسی اقدامات انجام شده جهت راه‌اندازی مرکز رشد کارآفرینی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی صبح امروز (یکشنبه) با حضور مدیرکل این سازمان برگزار شد.

دکتر سیدجواد حسینی در این جلسه ضمن تقدیر از دست اندرکاران اجرای این طرح گفت: ایجاد این مرکز جزو اقداماتی است که می‌تواند در آینده منشأ خیرات زیادی باشد و تحولات خوبی را در این حوزه رقم بزند.
وی با تاکید بر این که ۷۸۰ هنرستان فعال در استان باید مرکز کارآفرینی باشند ادامه داد: ایجاد این مرکز می‌تواند زمینه تولید سرمایه‌ای ساختاری برای هنرستان‌ها را فراهم کند و یقین داریم نتیجه این کار مثبت خواهد بود.
حسینی راه‌اندازی این مرکز را زمینه‌ای برای ترغیب دانش‌آموزان استان به انتخاب رشته فنی و حرفه‌ای و کاردانش دانست و تاکید کرد: راه‌اندازی مرکز رشد و کارآفرینی می‌تواند در دانش‌آموزان ما ایجاد انگیزه کند تا از نتایج تحصیل در رشته‌های فنی بهترین بهره را ببرد.
رمضان نیری معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان هم در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای اقدامات این بخش اظهار داشت: پس از بررسی فرآیند اجرای این طرح و پیگیری های اداری و سازمانی در نهایت زمینه ایجاد این مرکز در آموزشی و پرورشی استان فراهم شده است.
وی افزود: امروز ایجاد مراکز کارآفرینی یکی از مواردی است که در تمامی کشورهای دنیا با جدیت پیگیری می‌شود و با توجه به این که این موضوع تاکنون در آموزش و پرورش مغفول مانده بود و با توجه به فعال بودن ۹۱ رشته فنی و حرفه ای و کارودانش در مدارس استان ایجاد این مرکز می‌تواند زمینه ساز پرورش و بهره گیری از استعدادهای دانش‌آموزان استان شود.
مهندس مستشاری عضو مجمع خیرین مدرسه ساز استان خراسان رضوی که از کارآفرینان برتر استان هم هست در این جلسه اظهار داشت: در راه‌اندازی این مرکز باید توجه داشته باشیم تا با طراحی یک چشم انداز مطلوب از ظرفیت های موجود در استان استفاده کنیم ، بویژه در این حوزه استفاده از توانمندی سازمان‌های صنعت،معدن و تجارت، فنی حرفه ای و همچنین بخش خصوصی بهره ببریم.

وی در این جلسه قول مساعد در خصوص احداث سه مرکز رشد کارآفرینی در آموزش و پرورش استان را داد.
 

به اشتراک بگذارید :