23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۳ ۱۴:۲۳:۳۲
کد مطلب:  Ui5NCOnI
فراخوان دوره " فوق لیسانس در زمینه طراحی و توسعه برنامه‌ درسی در کشورهای عربی" (2016)

دوره " فوق لیسانس در زمینه طراحی و توسعه برنامه‌ درسی در کشورهای عربی" به طور مشترک توسط دفتر بین‌المللی آموزش یونسکو (IBE) و بخش توسعه معلمان این سازمان و با همکاری دانشگاه ممتاز حمدبن محمد و حمایت "جایزه حمدبن رشیدالمکتوم در زمینه برجسته‌ترین فعالیت‌های علمی" برگزار می‌شود.

به گزارش كميسيون ملي يونسكو ،دوره " فوق لیسانس در زمینه طراحی و توسعه برنامه‌ درسی در کشورهای عربی" به طور مشترک توسط دفتر بین‌المللی آموزش یونسکو (IBE) و بخش توسعه معلمان این سازمان و با همکاری دانشگاه ممتاز حمدبن محمد و حمایت "جایزه حمدبن رشیدالمکتوم در زمینه برجسته‌ترین فعالیت‌های علمی" برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این دوره که برای سیاستگذاران، برنامه‌ریزان و توسعه‌دهندگان برنامه درسی، آموزشیاران تربیت معلم، مسئولان تضمین کیفیت، پژوهشگران، نهادهای بین‌المللی و سایر ذینفعان آموزشی در سطوح محلی و منطقه‌ای تدارک دیده شده است، ارتقای آموزش و توسعه ظرفیت‌سازی در زمینه موضوعات برنامه درسی در کشورهای عربی در چارچوب یک چشم‌انداز تطبیقی بین‌المللی و با درنظر گرفتن کمک به تحقق آموزش با کیفیت است.
این دوره ابزاری مفهومی و روش‌شناسی برای تقویت ظرفیت‌سازی به منظور تحلیل، بررسی، ارزیابی، طراحی و توسعه برنامه درسی در سطوح کلان، میانه و خرد نظام آموزشی با تائید بر سطوح تحصیلی به شمار می‌رود.
دوره مذکور شامل دو مرحله آموزشی است که عبارتند از :1- حضور فیزیکی به مدت دو هفته از تاریخ 23 اکتبر تا 3 نوامبر 2016 در دبی و 2-فعالیت‌های یادگیری از راه دور به مدت 28 هفته به صورت آنلاین.
شرایط مورد نیاز برای شرکت در این برنامه عبارتند از:
1- دارابودن مدرک تحصیلی دانشگاهی در زمینه تربیت معلم
2- دارا بودن تجربه آموزشی در حوزه‌های سیاستگذاری، توسعه برنامه درسی، تدریس، مدیریت مدارس، پژوهش و غیره
3- دسترسی به اینترنت
4- امکان حضور در جلسات حضوری در دبی
5- شرکت در جلسات آنلاین به مدت 28 هفته

هزینه شرکت در این دوره (شامل هزینه ثبت نام، درس افزار و ...)، 6500 دلار آمریکاست که توسط شرکت کننده باید پرداخت شود. هزینه بلیط رفت و برگشت به دبی و اقامت نیز بر عهده شرکت کننده و یا سازمان متبوع وی می‌باشد.

علاقه‌مندان شرکت در این دوره می‌توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام آنلاین به پایگاه اطلاعاتی
http://www.hbmsu.ac.ae/study/postgraduate مراجعه فرمایند.

به اشتراک بگذارید :