13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۴ ۱۶:۱۴:۲۵
کد مطلب:  oJWmAlGA
دکتر حسینی در دیدار با مدیرکل صنعت،معدن و تجارت استان :
اداره کل صنعت،معدن و تجارت در جذب فارغ التحصیلان هنرستان ها به بازار کار نقش مهمی دارد

ظهر روز دوشنبه باحضور مدیرکل آموزش و پرورش استان ، معاون آموزش متوسطه و جمعی از مدیران و کارشناسان این سازمان در دفتر مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی راهکارهای افزایش همکاری های دوجانبه موردبحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، دکتر سیدجواد حسینی در این جلسه مشترک ضمن اشاره به این که،نظام آموزش و پرورش در دنیا امروز به سمت دوری از کنکور گرایی و نمره گرایی و کپسولی شدن دانش حرکت می‌کند اظهار داشت: در این مسیر به توسعه هنرستان های فنی و حرفه ای و کارودانش به عنوان یک عنصر تاثیرگذار و بسیار مهم در رسیدن به اهداف این بخش نگاه می کنیم.
وی با بیان اینکه در اسناد بالادستی آموزش و پرورش بر گسترش رشته‌های فنی و حرفه ای و کارودانش تاکید شده و علیرغم این‌که در ترغیب و جذب دانش آموزان از سایر استان های کشور پیش افتادیم اما از عدد هدف گذاری شده که ۴۸ درصد است عقب هستیم .
وی گفت: هنرستان‌ها نقش مهمی در توازن سازی حرفه‌ها و مشاغل در جامعه دارند و بر همین اساس هم با اتکا به سیاست توسعه متوازن رشته‌های تحصیلی به دنبال تغییر رویکرد و نگاه مردم به سمت تحصیل فرزندانشان  در هنرستان‌ها هستیم.

وی افزود: دانش‌آموزان هنرستان های استان در اغلب فرآیندهای علمی و عملی در سطح کشور جزودبرترین ها هستند، ضمن این‌که با ایجاد مرکز رشد کارآفرینی به دنبال جذابیت بخشیدن به تحصیل در هنرستان‌ها هستیم.
حسینی در پایان خاطرنشان ساخت: نقش اداره کل صنعت، معدن و تجارت در پیشبرد اهدافی که مدنظر ما قرار دارد بسیار حیاتی است و باید در عمل گامی برای افزایش همکاری های مشترک برداریم.

رمضان نیری معاون آموزش متوسطه آموزش  و پرورش استان هم در این جلسه با اشاره به این که در حال حاضر ۷۸۰ هنرستان فنی و حرفه ای و کارودانش در استان فعال هستند اظهار داشت: استان خراسان رضوی بیشترین تعداد هنرستان‌ها در کشور را دارد و در حال حاضر در حدود ۴۱/۸ درصد دانش‌آموزان متوسطه ما در هنرستان ها تحصیل می کنند.
وی ادامه داد: افزایش کیفیت، هنرستان‌ها در استان موضوعی است که تمرکز خوبی بر روی آن داریم و اعتقاد داریم در بیرون از آموزش و پرورش هم ظرفیت های بسیار خوبی وجود دارد که می‌تواند به اهدافی که ما در این بخش داریم کمک کند.
نیری همچنین به اهمیت استفاده از ظرفیت های برون سازمانی در مسیر آموزش هنرجویان هنرستان ها هم اشاره ای داشت و گفت: در حال حاضر بیش از ۱۱ هزار هنرجوی هنرستان های استان از طریق برون سپاری آموزش می‌بینند.
 

به اشتراک بگذارید :