13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۴ ۲۰:۳۶:۱۸
کد مطلب:  s90ZdURy
مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان در دیدار با دکتر حسینی تاکید کرد:
برنامه ریزی برای استفاده از فارغ التحصیلان هنرستانهای فنی در واحدهای صنعتی استان

مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش استان گفتاستفاده از ظرفیت آموزش و پرورش می‌تواند به رشد صنعت استان کمک کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ،مهندس  راضیه علیرضایی در دیدار با دکتر سیدجواد حسینی و تنی چند از معاونین و مدیران دستگاه تعلیم و تربیت استان بااشاره به این که فارغ التحصیلان
مدارس فنی حرفه ای  و کارودانش می‌توانند نقش مهمی در رونق بخش صنعت ومعدن استان داشته باشند اظهار داشت: ۲۰ درصد واحدهای صنعتی استان تولیدی و همین مقدار نیز خدمات فنی هستند که در این دوبخش بخصوص در حوزه  فنی همکاری صنعت، معدن و آموزش و پرورش می‌تواند به رشد واحدها در ابعاد مختلف کمک کند.
وی باتاکید بر توجه آموزش و پرورش به توسعه هنرستان ها در مناطق معدنی و راه‌اندازی رشته‌های مرتبط با این بخش در شهرستان‌ها و مناطقی که معادن استانی در آن فعال هستند افزود: در کنار این درجه بندی محصلین رشته‌های فنی با برگزاری یک آزمون و استفاده از دانش‌آموزان توانمند در واحدهای صنعتی و فنی استان می تواند در این حوزه به ما کمک کند.

علیرضایی در بخش دیگری از صحبت های خود از برنامه ریزی این سازمان برای حرکت به  سمت استفاده از فارغ‌التحصیلان هنرستان‌های فنی و کارودانش در واحدهای صنعتی خبر داد.
مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان با بیان این که استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش می‌تواند به رشد صنعت استان کمک کرده و موجب ارائه خدمات کیفی در بخش فنی منجر شود از آمادگی برای اعطای تسهیلات مشاغل خانگی به دانش‌آموزان هنرستان های فنی و حرفه ای و کارودانش برای ایجاد شغل خبر داد.

به اشتراک بگذارید :