4 شوال 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ ۲۱:۱۳:۵۵
کد مطلب:  1495095
حذفیات کتاب های درسی برای کنکور ۱۴۰۰، مطابق روال هرساله، به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده است

معاون برنامه ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اظهار کرد: حذفیات محتوای کتاب های درسی برای کنکور ۱۴۰۰ تحت تاثیر شیوع کرونا بوده و اعلام این حذفیات طبق روال هر ساله انجام شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی محبی اظهار کرد: پیرو حذفیاتی که تحت تأثیر شیوع کرونا که پیش تر در خصوص محتوای کتاب‌های درسی به استان‌ها اعلام شده بود؛ حذفیات کنکور تهیه و به سازمان سنجش اموزش کشور نیز اعلام شد.

وی افزود: منابع کنکور ۱۴۰۰ وحذفیات دروس ناشی از وضعیت آموزش درشرایط همه گیری کووید۱۹ در زمان مقرر به سازمان سنجش کشور اعلام شده و سازمان مذکور ازطریق روش‌های معمول خود، اطلاع رسانی کرده یا خواهد کرد و این رویه ای است که هرساله انجام می شود. 

معاون برنامه ریزی درسی و تولید بسته های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، همچنین از ارسال راهنمای برنامه درسی حوزه‌های یازده گانه تربیت و یادگیری و راهنمای برنامه درسی دوره پیش از دبستان، به شورای عالی آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این راهنما، برای تصویب به شورای عالی ارسال شده و در صورت تصویب به عنوان مبانی تألیف کتاب های درسی، مورد بهره برداری مؤلفان قرار خواهد گرفت.

محبی افزود: این راهنما به عنوان یک گام اساسی در تحقق اهداف سند تحول بنیادین و اجرایی کردن سند برنامه درسی ملی است که از سوی کارشناسان دفاتر زیرمجموعه سازمان پژوهش تهیه شده است.

وی با اشاره به مبنای پژوهشی فعالیت های دفاتر سازمان پژوهش، افزود: به زودی با راه اندازی شورای پژوهشی سازمان و نهایی شدن اولویت های پژوهشی که در سال ۱۳۹۹ مصوب شد، کلیه مباحث علمی در حوزه برنامه ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری، با زیرساخت های پژوهشی، تقویت خواهد شد. 

به اشتراک بگذارید :