13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۵ ۱۱:۰۲:۴۱
کد مطلب:  hI2fEnMa
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد :
شرکت بیش از 747 هزار نفر رشته دانش آموز در مرحله استانی جشنواره نوجوان خوارزمی

مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی از رشد صد در درصدی حضور دانش آموزان شرکت کننده در مرحله استانی جشنواره نوجوان خوارزمی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، دکتر سید جواد حسینی در جلسه برنامه ریزی جشنواره نوجوان خوارزمی در مرحل استانی و کشوری ضمن بیان این که این فرآیند علمی ظرفیت های مدارس کشور را فعال کرده است اظهار کرد: خراسان رضوی با کلید زدن این جشنواره جریان کشوری آن را رقم زد و امسال دومین سالی است که مرحله کشوری آن برگزار می شود.

وی با بیان این که میزبانی  مرحله کشوری جشنواره خوارزمی بر عهده خراسان رضوی می باشد ادامه داد: این جشنواره موجب شده است تمامی استان ها به سمت نخبه گزینی و شناسایی و استخراج ظرفیت های دانش آموزان پیش بروند.

وی با اعلام اینکه رشته‌های پژوهش علمی، مسابقات آزمایشگاهی، زبان و ادبیات فارسی و دست سازه‌ها چهار رشته مرحله کشوری هستند افزود: دو رشته جدید ایفای نقش در زبان ادبیات انگلیسی و کارآفرینی در جهت رشد و بالندگی بیشتر دانش‌آموزان خراسان رضوی به مرحله استانی اضافه شده است و در سال آینده جزو رشته‌های کشوری قرار خواهد گرفت.

حسینی گفت: در سال گذشته تنها 450 هزار نفر رشته دانش آموز درگیر این جشنواره بودند و امسال بیش از 747 هزار نفر رشته دانش آموز از کف مدارس شرکت کردند و با افزودن مرحله میانی با عنوان مرحله قطبی سه هزار دانش آموز را درگیر جشنواره و شرکت در رشته های مختلف کردیم.

وی بااشاره به این که 661 نفر دانش آموز در مرحله استانی و 250نفر در مرحله کشوری شرکت خواهند کرد اظهار داشت: 250 فعالیت در مرحله استانی زیر نظر هشت کمیته اجرایی انجام شده است و در راستای والاترین هدف ما در این مسابقات که دیده شدن و توجه به دانش آموزان است محصولات جشنواره با برند مخصوص اعم از دعوت نامه، لوح تقدیر، کارت شناسایی، اعطای تندیس نقره و پکیج برای تمامی دانش آموزان شرکت کننده در مراحل استانی و کشوری تولید شد.

این مقام مسئول وجود نمایشگاه در جشنواره را دارای رویکرد کار آفرینی برای تولید و فروش محصولات دانش آموزان دانست و خاطر نشان کرد: این جشنواره دارای 40غرفه است و تک تک آثار دانش آموزان شناسنامه دار شد.

حسینی با بیان این که نگاه مسئولین آموزش و پرورش خراسان رضوی به این جشنواره نگاهی فرایندی است حضور دو رشته جدید و افزایش صد در صدی حضور دانش آموزان در این جشنواره را حرکتی به سوی مشهد 2017 دانست.

به اشتراک بگذارید :