21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۵ ۱۱:۱۳:۱۲
کد مطلب:  hmT15vKc
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی :
مسابقات قرآن ، عترت و نماز دانش آموزان کشور در مشهد برگزار می شود

سی و چهارمین دوره مسابقات کشوری قرآن ، عترت و نماز دانش آموزان با حضور هزار دانش آموز ، 25 تیر الی 1 مرداد‌ در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی به نقل از پانا ، براتعلی منصوریان، جانشین رئیس ستاد برگزاری این مسابقات در این زمینه اظهار داشت : سی و چهارمین دوره مسابقات کشوری قرآن ، عترت و نماز با حضور هزار دانش‌آموز در دو بخش پسران و دختران ، 25تیر الی 1مرداد‌ در مشهد برگزار می‌شود.

وی افزود: بخش پژوهشی این دوره از مسابقات که شامل رشته‌های تفسیر قرآن کریم، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام و انشای نماز می‌شود، در مشهد برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در رشته تفسیر قرآن، سوره‌های حجرات، قیامت، لقمان، معارج، حشر و مدثر انتخاب شده که دانش‌آموز با استفاده از تفسیرنمونه به تحقیق و پژوهش در آن ها پرداخته و علاوه بر شرکت در آزمون کتبی ، در روز مسابقه آن را به‌صورت کنفرانس به‌مدت ۱۰ دقیقه به داوران ارائه می‌دهد، اظهار کرد:در رشته نهج‌البلاغه نیز علاوه بر شرکت در امتحان کتبی ، یک خطبه از میان خطبه های پیشنهادی توسط دانش‌آموز انتخاب شده که در مورد آن به تحقیق و پژوهش پرداخته و  در روز مسابقه به صورت کنفرانس در 10 دقیقه ارائه می‌دهد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اعلام اینکه شرکت‌کنندگان رشته صحیفه سجادیه دعای اعلام شده را به همراه ترجمه حفظ کرده و در روز مسابقه داوران، فرازی را به قید قرعه انتخاب کرده و متسابقان فرازی از دعای مربوطه را با ترجمه قرائت کرده و در مورد آن به‌مدت ۱۰ دقیقه به سخنرانی می‌پردازند، افزود: شرکت‌کنندگان رشته احکام در سه قسمت کتبی و عملی و صحیح خوانی نماز به رقابت خواهند پرداخت .

وی با اشاره به اینکه رشته انشای نماز نیز در سه قسمت برگزار می‌شود، عنوان کرد: دانش‌آموزان در این رشته در آزمون کتبی و صحت قرائت نماز شرکت خواهند کرد و نیز انشایی با یکی از موضوعات پیشنهادی در مورد نماز خواهند نوشت.

منصوریان با اعلام اینکه مراسم افتتاحیه با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار می‌شود، اظهار کرد: مراسم افتتاحیه 25 تیرماه ساعت 18  ویژه پسران و افتتاحیه بخش دختران 29 تیرماه در حرم مطهر امام رضا(ع) ، برگزار می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به اینکه از هر استان 15 دانش‌آموز پسر و 15 دانش‌آموز دختر در این دوره از مسابقات شرکت خواهند کرد، ادامه داد: مسابقات  در اردوگاه ثامن الحجج و آموزشگاه های مصلی نژاد حاشیه اردوگاه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه 20 داور در بخش دختران و 20 داور در بخش پسران داوری این دوره از مسابقات را بر عهده دارند، یادآور شد: مراسم اختتامیه دانش‌آموزان پسر 28تیرماه و مراسم اختتامیه دانش‌آموزان دختر یکم مردادماه در حرم مطهر برگزار می‌شود.

به اشتراک بگذارید :