4 شوال 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ ۱۰:۲۱:۴۴
کد مطلب:  1503471
علم بهتر است یا سلامت؟ مسئله اینست!

روزنامه جوان

در پاسخ به مطلب مندرج در روزنامه جوان به تاریخ 25 اسفند 99، باعنوان «علم بهتر است یا سلامت؟ مسئله اینست!» پاسخ معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش را به شرح زیر می‌باشد:

قطعاً آموزش بعد از کرونا مانند آموزش قبل نخواهد بود و ما باید از ظرفیت‌هایی که فناوری ایجاد کرده است استفاده نماییم. آموزش و پرورش تجارب ارزنده‌ای در این مدت کسب کرده است. سرعت واکنش و همکاری خوبی که با سایر دستگاه‌ها از جمله صداوسیما در طی این مدت داشته، باعث شده است که بتواند با فاصله یک هفته بعد از تعطیلی مدارس، مدرسه تلویزیونی را به صورت زنده بر روی آنتن ببرد و از این طریق موفق شود که کودکان بسیاری در مناطق عشایری و دوردست از تدریس بهترین معلم‌ها استفاده نمایند. ظرفیت‌های متعددی ایجاد شده و برای هر شرایطی آمادگی کامل داریم. هرچند دلمان می‌خواهد که تا آن زمان دیگر درگیر شیوع ویروس کرونا نباشیم؛ ولی در عین حال با آمادگی‌هایی که کسب کردیم و تجاربی که اندوختیم، ظرفیت سازی‌های مطلوبی انجام شده از جمله شبکه شاد که ظرفیت عظیم و منبع خوب یاددهی و یادگیری است. از این ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد و همکاری با صدا و سیما را ادامه خواهیم داد. اگر امکان آموزش‌های حضوری فراهم باشد با کمال میل و اشتیاق شروع به آموزش حضوری خواهیم کرد و اگر شرایط به شکل دیگری باشد، با توجه به تجارب گذشته آمادگی شروع سال تحصیلی را در هر شرایطی داریم. 

بنابراین نقل قول «ما در هر شرایطی بازگشایی خواهیم داشت.» به هیچ عنوان صحت نداشته و مورد تأئید  نمی‌باشد و بدین وسیله معاونت ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از این روزنامه محترم درخواست دارد که قبل از انتشار هرگونه نقل قول و به نقد کشیدن آن، از صحت و اصالت خبر اطمینان حاصل نمایند.

به اشتراک بگذارید :