4 شوال 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ ۱۹:۳۱:۰۵
کد مطلب:  1504217
با حضور وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت؛
افتتاح همزمان 27پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی، در استان یزد

27پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی، با حضور وزیر آموزش و پرورش به صورت همزمان در استان یزد، افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی، عصر امروز در این مراسم افزود: در این زمینه پیام امام راحل(ره) که فرمود: «همه خانه ها را مدرسه کنید.»، محقق شد و تمامی مادران به دستیاران معلم تبدیل شدند و جامعه باهوش ایرانی، اجازه نداد که آموزش فرزندان این کشور تعطیل شود.

وی خاطرنشان کرد: معلمان دلسوز و مادران و پدران دانا اجازه ندادند که تحصیل در این کشور دچار اختلال شود؛ گرچه هیچ چیز نمی تواند جای آموزش حضوری را بگیرد، اما تلاش و همتی که از سوی معلمان در کشور شکل گرفت، شایسته تجلیل است.

وزیر آموزش و پرورش، ضمن اشاره به افتتاح فضاهای آموزشی، گفت: در میان همه  طرح هایی که افتتاح می شود، افتتاح مدرسه لذت متفاوتی دارد زیرا محصول آن متفاوت است و پرورش انسان به عنوان اشرف مخلوقات اقدامی ارزشمند است که هیچ تولید و پرورشی با آن برابری نمی کند.

حاجی میرزایی، با قدردانی از تلاش خیّران مدرسه ساز استان یزد، افزود: این امر نشان می دهد که انگیزه های بالایی برای پیشرفت در این استان وجود دارد و مدرسه سازی، توفیق الهی است که خداوند به انسان می دهد تا گره از کار خلق خدا باز کند.

شایان ذکر است؛ طرح های یادشده با زیربنای ۳۴هزار مترمربع و با اعتبار ۱۳۶میلیارد تومان، شامل ۱۵طرح آموزشی، ۹طرح ورزشی، سه طرح آموزشی و ورزشی ویژه دانش آموزان استثنایی است. مهم ترین این پروژه ها شامل مدرسه زارع شاهی با ۱۲کلاس درس، دبیرستان پروفسور حسابی، با ۱۸کلاس درس و مجموعه ورزشی شهید آیت الله محمد صدوقی است.

به اشتراک بگذارید :