4 شوال 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ ۰۹:۴۷:۱۸
کد مطلب:  1505753
وزیر آموزش و پرورش در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی:
جامعه نیازمند آگاهی و اطلاع از «عظمت کار معلمان» در آموزش های دوران کروناست

وزیر آموزش و پرورش گفت: در ایام شیوع کرونا، معلمان به صورت تمام وقت درگیر آموزش شدند و جامعه نیازمند آگاهی و اطلاع از عظمت کار معلمان در آموزش های دوران کروناست. محیط شبکه شاد، محیطی کاملاً امن و سالم برای فعالیت معلمان و دانش آموزان است که کاربران آن با هویّت های معلوم در شبکه، فعالیت می کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی روز پنجشنبه در دیدار با امام جمعه ارومیه افزود: تمام دروس دوره های تحصیلی و فعالیت های اخلاقی و قرآنی در این شبکه پیش بینی شده و صدها هزار کانال روی این موضوعات در کشور کار می‌کند.

حاجی میرزایی افزود: بسیار نگران بودیم دوری از مدرسه موجب ترک تحصیل افراد شود و به مدیران مدرسه دستور پیگیری دادیم تا با خانواده ها در ارتباط باشند.

وی ادامه داد: برای بررسی میزان ترک تحصیل و یا عدم دسترسی به شبکه شاد، پنج درصد از جمعیت دانش آموزان را بررسی کردیم و در این بررسی(سه دهم درصد) دانش آموزان در شبکه حضور نداشتند که تأکید به حضور و پیگیری کردیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که مدرسه کارش فقط آموزش نیست و اجتماعی شدن است، گفت: ما یک کار در زمینه بررسی وضعیت جسمانی بچه ها انجام دادیم و توده بدنی ۱۳میلیون ۱۳هزار دانش آموز کشور را ارزیابی کردیم که نتایج این بررسی، مؤید آن بود که ۳۰درصد دانش آموزان، چاق بوده یا اضافه وزن داشتند و یا خیلی لاغر بوده و کمبود وزن داشتند که برای کنترل و بهبود آن و هدف گذاری کردیم

حاجی میرزایی افزود: اواخر اسفند ۱۳۹۹دوباره شاخص های ۱۱میلیون و ۸۰۰هزار نفر دانش آموز اندازه گیری شد که گزارش ها حاکی از بهبود متوسط  وضعیت بودند.

وی با بیان این که معلمان کار ویژه ای کردند، افزود: هنوز جامعه نسبت به «عظمت کار معلمان» در آموزش های دوران کرونا، نیاز به توجه و اطلاع رسانی دارد. چرا که در این ایام به صورت تمام وقت معلمان درگیر آموزش شدند.

به اشتراک بگذارید :