4 شوال 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ ۱۲:۳۹:۵۶
کد مطلب:  1506057
وزیر آموزش و پرورش در گفت و گو با معلمان منتخب استان آذربایجان غربی:
نیازمند بهره مندی از اندیشه ها، خلاقیت ها و دانش معلمان، برای رفع چالش ها هستیم

وزیر آموزش و پرورش در گفت و گو با معلمان منتخب استان آذربایجان غربی گفت: بهره مندی از اندیشه ها، خلاقیت ها، تجارب و دانش معلمان و فرهنگیان کشور، برای رفع چالش ها یک نیاز و ضرورتی اجتناب ناپذیر است

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی؛  در گفت و گو با معلمان منتخب آذربایجان غربی که صبح امروز در محل سالن شهید سلیمانی استانداری آذربایجان غربی و بصورت مجازی در بستر شاد برگزار شد؛ بیان کرد: نیازمند بهره مندی ازاندیشه ها، خلاقیت ها، تجارب و دانش معلمان هستیم. اندیشه معلمان نباید صرفاً در معرفی کاستی ها بکار گرفته شود؛ بلکه برای حل مسایل نیز باید دانش آنان، بهره مند شد؛ بهره مندی از تجارب معلمان، برای رفع چالش ها، یک نیاز و ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی ادامه داد: استانی موفق است که جوشش اندیشه ها و تدبیرشان برای ورود به عرصه های گوناگون بیشتر از بقیه باشد.

حاجی میرزایی گفت: مسایل باید باهم فکری و همکاری حل شود؛ مسأله ای حل می‌شود که درک مشترکی بین همه عوامل حل مساله وجود داشته باشد .

وی با اشاره به تلاش این نهاد برای برقراری عدالت آموزشی گفت: برای این که عدالت آموزشی را گسترش دهیم باید ایده های خلاق ارائه شود و این لشکر فرهیخته معلمان، همه به میدان آمده و در این عرصه فعال باشند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: حل مسائل زمانی ممکن می شود که اندیشه ها روی هم گذاشته شود؛  عمیق فکر کردن به ابعاد مختلف مسایل و پیدا کردن راه حل سنجیده پیش نیاز آن است و برای رفع این چالش ها باید «هیأت اندیشه ورز» تشکیل شود.

حاجی میرزایی با بیان این که کرونا توانمندی های بخش آموزش و پرورش را توسعه داد، گفت: با شیوع بیماری کووید ۱۹وارد عرصه ناشناخته ای  شدیم که در آغاز راه، کار تدریس را سخت می کرد، اما به رغم مخاطرات و کاستی های این وضعیت، با خلاقیت ها و تجاربی که معلمان اندوختند، این فرآیند به خوبی استمرار یافت.

وی درباره دغدغه های معلمان، گفت: ما کنار معلمان هستیم و برای دفاع از حقوقشان تلاش می‌کنیم و کمک خواهیم کرد تا حقوقشان احیا شود.

حاجی میرزایی ادامه داد: وضعیت نیروی انسانی بسیار مهم است و بزرگ ترین گام در سند تحول بنیادین، ساماندهی نیروی انسانی است و همه کسانی که قبل از سال ۱۳۹۲با ما همکار ی می‌کردند، تعیین تکلیف شدند و بقیه نیز در آینده تعیین تکلیف خواهند شد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ما شاخص های صلاحیت های حرفه ای معلمی را بررسی و ارائه کردیم، بطوری که کسی بدون داشتن صلاحیت معلمی، نمی‌تواند وارد آموزش و کار خطیر تدریس شود.

وی گفت: تلاش می شود انگیزه ای برای معلمان ایجاد شود تا افراد در مسیر کسب خلاقیت ها قدم بردارند؛ اجرای صحیح رتبه بندی معلمان، تحولی عمیق در نظام تعلیم و تربیت ایجاد خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید :