4 شوال 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ ۲۳:۱۲:۱۵
کد مطلب:  1506325
وزیر آموزش و پرورش در شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی:
۱۰۰ هزار نفر از نیروهای آموزش و پرورش، تعیین تکلیف شدند

وزیر آموزش و پرورش گفت: ۱۰۰ هزار نفر از نیروهای آموزش و پرورش، تعیین تکلیف شدند که این موضوع در دهه گذشته، بی سابقه بوده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در شورای آموزش و پرورش آذربایجان غربی، با اشاره به وضعیت آذربایجان غربی در شاخص های اصلی، گفت: پوشش تحصیلی این استان کمتر از میانگین کشوری بوده و این شاخص برای دختران ۴۷.۸ است که هفت دهم درصد، کمتر از میانگین است.

وی ادامه داد: در آموزش فنی و حرفه ای و کاردانش، این استان کمتر از میانگین و در رتبه ۲۷کشور قرار دارد؛ در حالی که این موضوع، اهمیت فوق العاده ای دارد و نگران کننده است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ۶ درصد دانش آموزان در دوره دوم متوسطه آذربایجان غربی در رشته ریاضی تحصیل می‌کنند و آینده رشته های مهندسی با مشکل مواجه است و باید فکری اساسی برای آن بشود.

وی با بیان این که ضریب بهره برداری از کلاس درس در آذربایجان غربی از میانگین کشوری بالاتر است گفت: متوسط سرانه فضای کلاسی استان ۴.۰۵(چهار و پنج صدم) متر است که از میانگین کشوری، کمتر است و توزیع آن نرمال نیست.

حاجی میرزایی ادامه داد: ۲۰ درصد از فضاهای آموزشی آذربایجان غربی، فرسوده و تخریبی است و لازم است برای استاندارد سازی فضاهای آموزشی این استان اقدام شود.

وی با اشاره به پیگیری مشکل همکارانی که از دانشسرا  وارد آموزش و پرورش  شده اند، افزود: به معاونت حقوقی مأموریت داده ام، مشکل این همکاران را   پیگیری  و به حل آن کمک کنند.

به اشتراک بگذارید :