26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ ۱۲:۲۶:۴۰
کد مطلب:  nVEr8K9W
دکتر حسینی در نشست خبری :
بیش از شش هزار و 105 کارگاه کنترل آسیب های اجتماعی در استان برگزار شده است

نشست خبری مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با موضوع اعلام برنامه های این سازمان در فصل تابستان صبح روز یکشنبه 20 تیرماه 95 برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، دکتر سیدجواد حسینی در نشست خبری اعلام برنامه های این سازمان در فصل تابستان بااشاره به این که امسال 1500 پایگاه اوقات فراغت دانش آموزی در استان بیش از 200 هزار نفر که 20 درصد جمعیت دانش آموزی خراسان رضوی را تشکیل می دهند را تحت پوشش دارند اظهار داشت : این پایگاه ها در 12 عرصه 300 برنامه مختلف را به مخاطبان خود ارائه کردند ضمن این که با بهره گیری از 27 ظرفیت برون سازمانی هم توانستیم در این بخش به شکل مطلوب تر و کیفی تری ورود داشته باشیم.

وی افزود : در بخش تربیت بدنی دو هزار کانون ورزشی در 47 منطقه استان بیش از 31 رشته ورزشی را برای 150 هزار دانش آموز ارائه می کنند ضمن این که توجه به توسعه کانون های درون و برون مدرسه ای یکی دیگر از اهداف مهم ما بوده و به عنوان نمونه در سال گذشته یک میلیون و 450 هزار دانش آموز در جشنواره های ملی و استانی مختلف در بخش های گوناگون به شرکت کردند.

حسینی همچنین از فعالیت و مشارکت 60 مرکز مشاوره آموزش و پرورش استان با دو رویکرد کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و افزایش مهارت های زندگی در قالب طرح های غنی سازی اوقات فراغت خبر داد.

وی تاکید کرد : برنامه های اوقات فراغت امسال با رویکرد اقتصاد مقاومتی و با آموزش هایی مانند بازار بورس ، سرمایه ، بیمه و آموزش های خبرنگاری و همراه با مشارکت دانش آموزان نخبه و همیاری و همکاری اولیاء آن ها طرح ریزی و اجرا شده است.

وی با بیان این که در سال 1395 تاکنون بیش از شش هزار و 105 کارگاه کنترل آسیب های اجتماعی در استان برگزار شده و بیش از 477 هزار دانش آموز در این کارگاه ها شرکت کرده اند ادامه داد : در این طرح بیش از 399 هزار نفر از والدین دانش آموزان هم تحت پوشش قرار گرفتند ضمن این که در همین بخش بیش از 1660 کارگاه آموزشی با همین موضوعات ویژه کارمندان آموزش و پرورش تشکیل شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی بااشاره به این که شش هزار دانش آموز با محوریت هویت بخشی در دوره ای که با موضوع شاهنامه فردوسی برگزار می شود شرکت داده شده اند افزود : استفاده از 21 اردوگاه فرهنگی و تربیتی ، 23 مرکز شاهدپژوهی ، 92 کانون تربیتی ، 66 دارالقرآن و 10 هزار مدرسه در برنامه های اوقات فراغت به عنوان بخشی از امکانات درون سازمانی که در اختیار داریم اولویتی بوده که به آن توجه داشته و اجرای آن را در دستور کار قرار دادیم.

این مقام مسئول همچنین گفت : در قالب اردوهای جهادی دانش آموزان استان بیش از 32 هزار دانش آموز فعالیت می کنند و در قالب اجرای این طرح علاوه بر گذراندن دوره کارورزی تحصیلی خود به بازسازی و بهبود شرایط فضاهای آموزشی و پرورشی مدارس هم کمک می کنند .

وی بااشاره به این که در تابستان سال 95 مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان کشور به میزبانی خراسان رضوی برگزار می شود افزود : بیش از 40 عنوان رشته از این رقابت ها در مرحله استانی با حضور یک میلیون نفر رشته دانش آموز در سطح آموزشگاهی برگزار شد و نفرات و تیم های برتر به مرحله کشوری راه یافته اند.

حسینی در بخش دیگری از این نشست خبری گفت: از ابتدای سال 95 تاکنون هفت برنامه بزرگ ملی به میزبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی  برگزار شده و در ایام تابستان هم 20 جشنواره و مسابقه کشوری در این استان برگزار خواهد شد و امروز می توانیم ادعا کنیم که بیش از 60 درصد برنامه های ملی وزارت آموزش و پرورش در فصل تابستان به میزبانی استان برگزار می شود.

وی با بیان این که یکی از این برنامه های کشوری که قرار است در فصل تابستان برگزار شود جشنواره نوجوان خوارزمی است که به همت آموزش و پرورش این استان پایه ریزی شده در این خصوص اظهار داشت : سال گذشته 450 هزار نفر رشته دانش آموز از استان در این رقابت علمی شرکت کردند و امسال تعداد شرکت کننده ها به 750 هزار نفر رشته رسید ضمن این که خراسان رضوی در سال قبل در تمامی چهار محور این جشنواره عنوان نخست را کسب کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی همچنین از میزبانی مشهد از اردوی 95 نفره دانش آموزان کالج لندن در تابستان امسال خبر داد.

به اشتراک بگذارید :