26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ ۱۴:۰۳:۴۰
کد مطلب:  qlpy8AQK
دکتر حسینی در نشست خبری عنوان کرد :
اضافه شدن دو هزار و 341 معلم جدید به نظام آموزش و پرورش استان در سال تحصیلی 96-95

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت : دانش آموزان اتباع خارجی بدون هیچ محدودیتی در مدارس ثبت نام خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، دکتر سیدجواد حسینی در نشست خبری ویژه ارائه برنامه های فصل تابستان این سازمان بااشاره به آغاز پروسه نقل و انتقالات معلمان برای سال تحصیلی آینده در این زمینه هم گفت : در این بخش در حوزه انتقال درون استانی بیش از هشت هزار درخواست داشتیم ضمن این که در حوزه انتقال برون استانی هم بیش از هزار معلم درخواستشان را در سامانه نقل و انتقالات ثبت کرده اند و در کنار این 1536 فرهنگی نیز درخواست ورود به سیستم آموزش و پرورش استان را در سال جدید دارند و نتایج اولیه بررسی این درخواست ها 31 تیرماه 1395 اعلام می شود.

متولی دستگاه تعلیم و تربیت استان از اضافه شدن دو هزار و 341 معلم جدید به نظام آموزش و پرورش استان در سال تحصیلی پیش رو خبر داد و اظهار داشت : از این تعداد دو هزار و 47 نفر فارغ التحصیلان ورودی سال 1391 دانشگاه فرهنگیان هستند و 294 نفر هم کسانی هستند که در آزمون استخدامی سال گذشته پذیرفته شده اند.

حسینی اظهار کرد:سه هزار نفر دانش آموزدر دوره متوسطه اول و هشت هزار و 100 نفر در دوره متوسطه دوم و مجموعا 54 هزار و 377 نفر دانش آموز در آزمون ورودی نمونه دولتی شرکت کردند و در سال جاری در 74 پایگاه عمومی و خصوصی 127 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و سه هزار پیش دبستانی تحت پوشش سنجش سلامت قرار گرفتند.

این مقام مسئول با اشاره به این که از ابتدای مهر ماه 864 عنوان کتاب به تعداد بیش از 15 میلیون جلد کتاب همراه با دو میلیون و 500 سی دی و بسته آموزی تهیه شده است خاطر نشان ساخت: ثبت نام در مدارس دولتی طبق قانون اساسی رایگان است و دریافتی در مدارس دولتی در مواردی اعم از حق بیمه، ثبت نام کتاب، هزینه لباس فرم و هزینه ایاب و ذهاب و سرویس مدرسه است که برخی از این موارد مانند هزینه فرم مدرسه و کتاب اجباری نیست و خود والدین می توانند آن را تهیه کنند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 170 هزار دانش آموز استان تحت پوشش خدمات سرویس مدارس هستند و با 20شرکت قرارداد داریم و این میزان نسبت به سال گذشته شاهد رشد 12 درصدی بوده است.

وی مدارس غیر دولتی را شامل هشت نوع عنوان کرد و نظارت بر روی ثبت نام در مدارس را دارای رشد 20 درصدی دانست و ادامه داد: در قالب این نظارت ها بیش از دو هزار و 122 بازدید صورت گرفته است که هم اکنون 18.91 درصد دانش آموزان استان در مدارس غیر دولتی و 25.68 درصد کلاس ها غیر دولتی می باشند.

وی با اشاره به سیاست اجرای طرح خرید خدمات آموزشی این طرح را روشی مناسب در اجرای عدالت آموزشی عنوان کرد که 24 هزار دانش آموز خراسانی را تحت پوشش قرار داده است و افزود:در راستای پروژه مهر پنج کارگروه ایجاد شده است و 10 هزار مدرسه فعال هستند که در طول دو سال 700 پروژه آموزشگاهی به بهره برداری رسیده است و پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی برابر با 99.1 در مقطع متوسطه اول 93.37 و در مقطع متوسطه دوم 76.08 می باشد.

اتباع خارجی بدون هیچ محدودیتی ثبت نام خواهند شد

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در خصوص ثبت نام اتباع خارجی در مدارس با اشاره به این که 60هزار دانش آموز تبعه خارجی در استان وجود دارند گفت: در سال گذشته حدود پنج هزار نفر از اتباع با مشکل ثبت نام مواجه بودند اما خوشبختانه امسال بدون هیچ محدودیتی ثبت نام به عمل می آید.

حسینی با بیان این که در نظر داریم مدرسه ای به شکل سمپاد مخصوص اتباع خارجی تاسیس کنیم اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 630 مدرسه در استان زیر 15 دانش آموز و 400 مدرسه زیر 10 نفر دانش آموز دایر هستند.

به اشتراک بگذارید :