26 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ ۱۵:۰۹:۱۴
کد مطلب:  2ICH9rRF
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در نشست خبری عنوان کرد:
32 نماینده از خراسان رضوی در مسابقات کشوری هنرجویان کار و دانش حضور می یابند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: مسابقات کشوری علمی و کاربردی مخصوص هنرجویان شاخه کار و دانش در 37 رشته برگزار می شود و خراسان رضوی دارای 32 نماینده در این مسابقات است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، رمضان نیری در نشست خبری ویژه ارائه برنامه های فصل تابستان این سازمان با اشاره به این که در حوزه فنی و حرفه ای پنج عرصه علمی و عملی و مهارت کشوری داریم اظهار کرد: یکی از این عرصه ها المپیاد فرش است که استان خراسان رضوی در سال جاری در هر سه رشته حائز مقام شد و دومین عرصه، مسابقات علمی و عملی در شاخه فنی و حرفه ای است.

وی سومین عرصه را مسابقات علمی و کاربردی مخصوص هنرجویان شاخه کار و دانش دانست و اعلام کرد: خراسان رضوی میزبانی این مسابقات را بر عهده دارد و مجموعا در ۳۷ رشته متشکل از ۱۶ عنوان رشته صنعتی، ۸ عنوان رشته هنر، ۷ عنوان رشته خدماتی و ۶عنوان رشته کشاورزی برگزار می شود.

نیری مسابقات هنرهای تجسمی و جشنواره هنری را دو عرصه دیگر در حوزه فنی و حرفه ای عنوان و اظهار کرد: در مسابقات کشوری علمی و کاربردی هنرجویان کار و دانش خراسان رضوی دارای 32 نماینده است و با هدف تشویق دانش آموزان تمام هدایای این مسابقات از تولیدات خود هنرستان ها انتخاب شده است.

وی ضمن یادآوری میزبانی خراسان رضوی از مرحله کشوری مسابقات نوجوانان خوارزمی خاطر نشان ساخت: این مسابقات با شرکت ۶۶۱ دانش آموز برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :