21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ ۰۷:۴۸:۵۴
کد مطلب:  oUqP36x0
مشاور امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی تاکید کرد :
حجاب یکی از نمادهای مهم هویت ملی ایران است

21تیرماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران روزملی عفاف و حجاب نامگذاری گردیده است. روزی که خون های پاک شیرزنان و دلیر مردان به دلیل اعتراض به کشف حجاب رضا خانی در سال 1314 بر سنگفرش های مسجد گوهرشاد ریخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، درسنی مشاورامور بانوان  ودبیر عفاف وحجاب اداره کل آموزش وپرورش خراسان رضوی درهمین رابطه بیان داشت:عفاف ودیعه ای است مقدس و موهبتی  الهی و خلعتی برازنده  که به تمام آحاد جامعه کمک  می کند  تا به داشتن آن ببالند و دوشادوش یکدیگر در جهت تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاشی سازنده  از خود نشان دهند.

وی افزود: عفاف و حجاب یک دستور صریح الهی می باشد  که  در قرآن و احادیث  هم برای  مردان  و هم برای زنان به صراحت بر آن تاکید گردیده است.

درسنی افزود : همچنین حجاب یکی از نمادهای مهم هویت ملی ایران است، در نتیجه حجاب با دو عنصر اعتقادی و ملی ایرانیان مرتبط است و به علت این دو ویژگی از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

مشاور امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان این که رعایت پوشش مناسب به عنوان یک هنجار اجتماعی،امری فرهنگی بوده و زیرساخت های این امر از خانواده و تربیت فرزندان در خانواده آغاز می گردد تاکید کرد : در نظام آموزش پرورش عملیاتی می شود. بنابراین رعایت آن به عنوان یک هنجار اجتماعی هم باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد : رعایت عفاف و حجاب یک نوع نیاز و گرایش فطری انسانی است و نشان دهنده تقویت ایمان، عمق  اعتقاد و حاکمیت  ارزش های انسانی است، حفظ حریم و حرمت زن و مرد است و در سلامتی و پاکی جامعه موثر بوده و بنیان خانواده را تحکیم می بخشد و بستر لازم را برای تربیت نسل امروز و فردای جامعه فراهم می نماید، لذا رعایت این مسئله  یکی از وظایف شرعی، قانونی و اجتماعی است که بر عهده تمام آحاد جامعه می باشد.

درسنی در پایان افزود: برای پیاده سازی و تاثیر گذاری این مهم در جامعه ایرانی که دارای تنوع دینی، قومی، نژادی و...می باشد بایستی تمام دستگاه های اجرایی با یک برنامه ی جامع در تمام عرصه ها و با بالا بردن سطح اهداف اجتماعی و تعمیق باورهای دینی فعالیتی همه جانبه  را رقم بزنند تا ترویج و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب به عنوان یک فرهنگ غایی در جامعه نهادینه گردد تا بتوانیم در سایه سار آن در کمال آرامش روحی و جسمی ،اجتماع را به محیط کار و تلاش تبدیل و سلامت روانی و اخلاقی جامعه را تضمین نماییم.

به اشتراک بگذارید :