14 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ ۱۲:۱۴:۳۶
کد مطلب:  1519463
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) افغانستان: از تجربه همکاری حوزه وآموزش و پرورش در ایران استفاده می کنیم

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) افغانستان گفت: تجربه همکاری حوزه و آموزش و پرورش در ایران بسیار ارزشمند است که ما می توانیم در جمهوری اسلامی افغانستان تا جایی که مقدور باشد استفاده کنیم.

حجت الاسلام سیدعباس مظفری در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها اظهارکرد: بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان با ابتدایی‌ترین احکام آشنایی ندارند و باید بتوانیم از کودکی دانشجوی انقلابی و پایبند تشیع و اسلام تربیت کنیم و اگر زود حرکت کنیم برکات خوبی دارد و اگر مدارس مورد توجه قرار بگیرد و با برنامه پیش رویم موفقیت زیادی به دست می آید.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) افغانستان بیان کرد:در افغانستان شرایط خاصی وجود دارد در حالی که در ایران دولت و نظام اسلامی است از طرفی در افغانستان مدارس غیر انتفاعی و خصوصی زیاد شده و بخش معارف و عقاید از طریق طلاب تدریس می شود.

وی ادامه داد: ما افرادی داریم که از اساتید هستند و تعامل معلم با مدرسه وجود دارد اما تعامل حوزه با آموزش و پرورش نداریم و می توان اساتیدی را تربیت کرد که مدرک دولتی دارند و در کنار دروس حوزوی می توانند در مدارس حاضر شوند و حضور در مدارس دولتی موجب خیر و برکت است.

حجت الاسلام مظفری عنوان کرد: ما می توانیم از تجربیات ایران در تعامل حوزه و آموزش و پرورش استفاده کنیم و به صورت محدود می توانیم این فعالیت‌ها را آغاز کنیم و به مرور تبدیل به الگو شود.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) افغانستان گفت: مردم افغانستان از عنایات فرهنگی رهبر جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تحصیل دانش‌آموزان در این کشور خرسند هستند.

وی اظهار داشت: رهبری ایران اجازه ادامه تحصیل دانش آموزان افغانستان در مدارس جمهوری اسلامی را دادند و مردم افغانستان از عنایات فرهنگی رهبر جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تحصیل دانش‌آموزان در این کشور خرسند هستند.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) افغانستان افزود: این فرمان راجع به مباحث آموزشی و فرهنگی مهاجرین مقیم ایران تاثیر زیادی در میان مهاجرین و مردم کشور افغانستان داشت و یک فضای خوب برادری و اخوت ایجاد شد و بازتاب خوبی بر جای گذاشت و مردم احساس کردند به طور مستقیم از عنایات و توجه فرهنگی جمهوری اسلامی و رهبری برخوردار هستند.

وی بیان کرد: این امکاناتی که شامل حال دانش آموز ایرانی و افغانی در کنار هم می شود بسیار ارزشمند است و اینکه در یک شرایط و محیط یکسان مشغول به تحصیل هستند نیز احساس خوبی به مردم افغانستان داده است و ممنون آن هستند و البته کسانی که از این شرایط نیز استفاده می کنند قدردان رهبری جمهوری اسلامی ایران می باشند.

به اشتراک بگذارید :