4 شوال 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ ۱۳:۳۶:۴۰
کد مطلب:  1519739
رییس جمهور در جمع خیّران مدرسه ساز؛
«تعهد۳ هزار میلیارد تومانی خیّران مدرسه ساز برای ساخت مدرسه در سال ۱۳۹۹» محقق شد

رییس جمهور در دیدار با جمعی از خیّرین مدرسه ساز گفت: خیّران مدرسه ساز، ۳ هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹ تعهد و هدف‌گذاری کردند که ۲ هزار میلیارد تومان آن محقق شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی همزمان با ششمین روز از ماه مبارک رمضان، در دیدار با جمعی از خیّرین مدرسه ساز که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شد، اظهار کرد: اگر بخواهیم کشور و نظام را حفظ کنیم و مردم را در مسیر سعادت و تعالی قرار دهیم، بدون کمک و یاری یکدیگر امکان پذیر نخواهد بود.

رییس جمهوری در این دیدار، ضمن قدردانی از زحمات تمام خیّران برای یاری‌رساندن به بهبود وضعیت مدارس و توسعه فضاهای آموزشی کشور، خاطرنشان کرد: کار خیر و دسته‌ جمعی کار مهمی است که برای ما هم در روز سختی و مصیبت ضرورت است. حتی  در روزی که در رفاه هستیم، برای ما ضرورت دارد که این کار بزرگ و عظیم را انجام دهیم و الحمدالله امروز در کشور گروه‌های مختلف در کارهای خیر مختلف، حضور دارند.

دکتر روحانی افزود: در سال گذشته خیّران برای مدرسه‌سازی به دنبال 3 هزار میلیارد تومان کمک، تعهد و هدف‌گذاری بودند، که 2 هزار میلیارد تومان آن تحقق پیدا کرد و این کار را انجام دادند.

رییس جمهور با تأکید بر عملکرد ارزشمند خیّران مدرسه ساز در جامعه، گفت: خیّران، مدارس نیمه کاره را تکمیل کردند و آن ها را  مدرسه ساختند و چه کاری بیش از این و بهتر از این کار است که در کار مدرسه سازی مشارکت می‌کنند.

در ادامه این جلسه محمدرضا جعفری، مدیرعامل جامعه خیّرین مدرسه ساز کشور، که به نمایندگی از جامعه خیّران مدرسه ساز کشور، ضمن ارائه مطالبی از تاریخچه خیّران مدرسه ساز در کشور، مجامع خیرین در استان‌ها و سایر فعالیت‌ها؛ «کتاب کارنامه خیرین در سال 1399» را تقدیم رئیس جمهور کرد.

به اشتراک بگذارید :