13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ ۱۲:۲۲:۴۵
کد مطلب:  Z0S6HNVm
آغاز چهاردهمین دوره مسابقات علمی، کاربردی هنرستان های کار و دانش در مشهد:
زرافشان : به دنبال افزایش مهارت دانش آموزان هنرستان ها هستیم

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت : برگزاری مسابقات مهارتی دانش آموزان با استانداردهای جهانی و رویکرد مهارت افزایی آنان برای ایفای نقش هرچه موفق تر در این زمینه، برنامه ریزی و اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، علی زرافشان روز سه شنبه در حاشیه بازدید از محل های برگزاری چهاردهمین دوره مسابقات علمی، کاربردی هنرستان های کار و دانش در مشهد گفت: برگزاری سالانه مسابقات مهارت از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای نیز همین هدف را دنبال می کند و وزارت آموزش و پرورش تلاش دارد دانش آموزان را برای افزایش هرچه بیشتر مهارتها آماده سازد.
وی بیان کرد: دانش آموزان با شرکت در این مسابقات مهارت و توان خود را در عرصه های مورد مسابقه، به سنجش می گذارند و این آمادگی کاملی را به آنان می دهد تا در مسابقات جهانی مهارت، که دوسالانه برگزار می شود، موفق تر باشند.
معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: علاوه برهمه جنبه ها و اهداف آموزشی، شناسایی استعدادهای مهارتی و نیز ارتقای استانداردهای مهارت حرفه ای دانش آموزان و در نهایت افزایش کیفیت زندگی مردم با افزایش آمادگی و توان مهارتی دانش آموزان محقق می شود.
وی افزود: به همین دلیل برگزاری مسابقات مهارتی دانش آموزان با استانداردهای جهانی و رویکرد مهارت افزایی آنان برای ایفای نقش هرچه موفق تر در این زمینه، برنامه ریزی و اجرا می شود.
زرافشان گفت: شناسایی و شناساندن استعدادها و توانایی مهارتی دانش آموزان شاخه فنی و حرفه ای و کار و دانش از دیگر اهدافی است که خوشبختانه در سال های گذشته بخوبی محقق شده است.
وی افزود: این مهم موجب می شود مسئولان مختلف با ارزیابی توانمندی دانش آموزان این حوزه، حمایت های لازم و ارائه امکانات مورد نیاز به آنان را در دستور کار قرار دهند که خوشبختانه تا کنون در حوزه وزارت جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و نیروی دریایی شاهد حمایت ها و توجهات خوبی در این زمینه بوده ایم.
چهاردهمین دوره مسابقات علمی، کاربردی هنرستان های کار و دانش کشور به میزبانی خراسان رضوی با شرکت 322 دانش آموز برگزیده از استانهای کشور در قالب 37 رشته از امروز در مشهد آغاز شده که به مدت سه روز ادامه دارد.

به اشتراک بگذارید :