13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ ۱۴:۰۸:۵۶
کد مطلب:  d4DWl68G
مدیر آموزش و پرورش سبزوار در جمع اعضاي اجرايي برگزاري كنكور سراسری:
كنكور از يك پديده فردي به يك پديده اجتماعي تبديل شده است

مدير آموزش و پرورش سبزوار گفت: بايستي بهترين شرايط فيزيكي و رواني از سوي برگزار كنندگان آزمون انجام شود تا شاهد بهترين نتيجه ها در آزمون کنکور امسال باشيم .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش سبزوار ، دكتر مرتضي بينش در جمع اعضاي اجرايي برگزاري كنكور در محل دانشگاه حكيم سبزوار با بيان اين مطلب افزود: همه افراد جامعه از جمله والدين و اعضاي برگزار كننده كنكور در رسيدن داوطلبان  به يك موفقيت مطلوب مسوول هستند .

وي ادامه داد: آموزش و پرورش سبزوار براي رسيدن به اين هدف مطلوب تشكيل ستاد كنكور را در دستور كار خود قرار داده است .

وي با اشاره به همكاري ادارات و نهادي مختلف از جمله ، شهرداري ، شوراي شهر و فرمانداري در اين ستاد خاطر نشان كرد: تمام ادارات و نهادها در ايجاد شرايط مناسب و مطلوب براي برگزاري هرچه بهتر كنكور مسوول هستند .

مدير آموزش و پرورش سبزوار در ادامه با اشاره به نگراني هاي خانواده ها در قبال آزمون ككنور فرزندان خود اظهار داشت : گاه استرس ايجاد شده در دانش آموزان علاوه بر خودشان از ناحيه خانواده و اجتماع نيز به آنان سرايت مي كند.

وي اظهار داشت هرچه قدر نگراني ها و استرس ها در خانواده ها بيشتر باشد كاهش عملكرد و به تبع آن انتقال اين استرس ها به جامعه نيز بيشتر خواهد شد.

دكتر بينش در ادامه از پديده كنكور به عنوان يك كالاي لوكس نام برد و اظهار داشت : پديده دانشجو بودن در يك رشته خاص از فارغ التحصيل شدن در آن رشته  مقبوليت بيشتري را براي براي افراد و اجتماع ايجاد مي كند كه اين مسئله نيز فشار رواني داوطلبان و خانواده ها را افزايش داده است .

اين مسوول  با اشاره به ورود تب كنكور بهحداقل   سه سال قبل از كنكور  خاطر نشان كرد: يك داوطلب به طور متوسط هزار شبانه روز تلاش براي موفقيت در كنكور را انجام مي دهد تا طي ۴ ساعت نتيجه تلاش خود را ببيند.

وي خطاب به برگزار كنندگان و مجريان  آزمون كنكور اظهار داشت : بايد شرايط لازم  فراهم شود تا بر روند پاسخگويي داوطلبان به سووالات موثر باشد .

دكتر بينش  تصريح كرد : بايستي بهترين شرايط فيزيكي و رواني از سوي برگزار كنندگان آزمون انجام شود تا شاهد بهترين نتيجه ها در آزمون باشيم .

وي با اشاره به امكانات مناسب موجود در دانشگاه حكيم سبزواري اظهار داشت : آموزش و پرورش سبزوار نيز امادگي خود را براي در اختيار قرار دادن امكانات لازم براي برگزاري بهتر كنكور در دانشگاه را اعلام مي دارد.

در اين مراسم نيز معاونت آموزشي دانشگاه حكيم سبزواري ، مسوول حراست دانشگاه و حفاظت آزمون كنكور و نمايندگان تام الاختيار سازمان سنجش در دانشگاه حكيم سبزواري نيز در سخناني به خواسته هاي خود از مجريان برگزاري آزمون پرداختند.

شايان ذكر است آزمون كنكور در روزهاي ۵ شنبه و جمعه در محل دانشكده ادبيات دانشكاه حكيم سبزوار برگزار مي شود.   

به اشتراک بگذارید :