0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ ۱۴:۲۵:۴۸
کد مطلب:  1534531
امام جمعه ایلام در دیدار مدیرکل و شورای معاونین آموزش و پرورش استان بیان کرد؛
لزوم فرهنگ سازی تکریم مقام معلم در جامعه/ باید قدردان زحمات و تلاش های معلمان بود

در اولین روز از هفته بزرگداشت مقام معلم ،جمعی ازکارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام دیدار کردند.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، حجت الاسلام کریمی تبار، امام جمعه ایلام در این دیدار با اشاره به مقام والا و رفیع معلم گفت: معلم نماد علم و عالم و تربیت اسلامی است و برای تکریم مقام معلم باید در جامعه فرهنگ سازی شود چرا که اگر منزلت او کاسته شود میزان نفوذ کلام او نیز کم خواهد شد.

   امام جمعه ایلام افزود: تعلیم و تربیت بالاترین جهاد است و مردم باید قدردان معلمان باشند و ارزش و قدر معلم طوری باشد که معلم شدن برای دانش آموز به یک آرزو تبدیل شود.

حجت الاسلام کریمی تبار در بخش دیگری از سخنان خود به آموزش مجازی و دور بودن از فضای مدرسه و کلاس اشاره کرد و گفت: کار معلم در این شرایط دشوارتر شده است و چرا که ارتباط علمی وجود دارد اما ارتباط عاطفی و همکلام شدن با معلم و الگو پذیری جایی در این شکل آموزش ندارد که این خود باعث بروز برخی آسیب های روانی و اجتماعی و لغزش ها خواهد شد.

   نماینده ولی فقیه در استان بر لزوم توجه به مسائل اقتصادی فرهنگیان تاکید کرد و یادآور شد تا با تدوین قوانینی بتوان این مشکلات را نیز مرتفع ساخت.

   امام جمعه ایلام ماه مبارک رمضان را فرصتی مغتنم برای تزکیه و آماده شدن برای جهان باقی دانست و تلاش آموزش و پرورش برای انسان سازی و تربیت نسلی سالم با بهره گیری از آموزه های دینی را بسیار بااهمیت قلمداد کرد.

   در این جلسه امیر مهردادی مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام هم با گرامیداشت هفته بزرگداشت مقام معلم و پاسداشت فرهنگیانی که بر اثر ویروس کرونا در راه تعلیم و تربیت جان خود را نثار کردند، با قدردانی از حمایت های همیشگی نماینده ولیفقیه در استان و بیان دغدغه های تربیتی و توجه ویژه به مقوله تعلیم و تربیت یاد کرد و بر لزوم توجه به بحث تحصیل و تربیت تاکید کرد.

   مهردادی ابراز امیدواری کرد که با اولویت قراردادن واکسیناسیون معلمان و دانش آموزان بتوان سال تحصیلی آینده را به صورت حضوری و با بازگشایی مجدد مدارس آغاز کرد.

در این برنامه ، مدیرکل آموزش و پرورش استان گزارشی از اقدامات به عمل آمده در حوزه آموزش و پرورش استان را ارائه کرد.

به اشتراک بگذارید :