14 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ ۱۶:۴۰:۳۲
کد مطلب:  1540501
رئیس کمیته همکاریهای استان قم دستاوردهای نظام اسلامی را در بخش علمی و نظامی «مدیون آموزش‌وپرورش» هستیم

نماینده ولی‌فقیه در استان قم از معلم به‌عنوان یک فرد خدمتگزار در عرصه‌های مختلف جامعه نام برد و گفت: دستاوردهای نظام اسلامی در بخش‌های مختلف ازجمله علمی و نظامی را «مدیون آموزش‌وپرورش» هستیم که به تربیت نیروهای توانمند، پرداخته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار جمعی از فرهنگیان استان قم که مناسبت گرامیداشت هفته معلم و در سالن محراب حرم مطهر حضرت معصومه (سلام‌الله علیها) برگزار شد، با تبریک روز معلم، اظهار کرد: تقارن شهادت معلم بزرگ استاد شهید مرتضی مطهری با روز ضربت خوردن امیرالمؤمنین (ع) به ما یادآوری می‌کند که معلمان افزون بر سنگر تدریس و تعلیم، در هر سنگر دیگری که توان و امکانش را داشته باشند، قدم‌های بزرگی را برمی‌دارند.

وی «منزل، مدرسه و مسجد» را سه کانون مهم حوزه تعلیم و تربیت برشمرد و تصریح کرد: با محدودیت‌های اخیر، ارتباط معنوی مردم نسبت به دوران قبل از کرونا متفاوت شده است، اما هیچ‌گاه این ارتباط و زنجیره قطع نمی‌شود و معلم‌ها همان راهی را که حضرت امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) پیمودند، دنبال می‌کنند.

رئیس کمیته همکاریهای استان قم افزود: ما دستاوردهای نظام اسلامی در بخش‌های مختلف ازجمله علمی و نظامی را «مدیون آموزش‌وپرورش» هستیم که به تربیت نیروهای توانمند در این کشور پرداخته است.

آیت‌الله سعیدی خاطرنشان کرد: در این روزها باید کاری کرد تا ارتباط معلمان با دانش آموزان که در اثر شیوع کرونا کمتر شده، حفظ و تقویت شود و با این ارتباط، بُعد معنوی و تربیتی دانش‌آموزان در حوزه‌های مختلف مانند، عفاف و حجاب نیز موردتوجه قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :