28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ ۱۳:۳۳:۱۱
کد مطلب:  1558031
هم‌زمان با سراسر کشور امتحانات نهایی در استان ایلام آغاز شد؛
بازدید مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام از حوزه های امتحان نهایی شهر ایلام / مهردادی: اختصاص 95 حوزه امتحانی در استان / افزایش 40 درصدی فضای فیزیکی حوزه های امتحانی

هم‌زمان با آغاز امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم، مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام به منظور نظارت بر حوزه های امتحان نهایی به همراه حجت رشیدی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان ایلام و علی غضنفری رئیس اداره سنجش از چند حوزه امتحان نهایی در شهر ایلام بازدید کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام ، صبح امروز 27 اردیبهشت ماه، هم‌زمان با سراسر کشور، امیر مهردادی از حوزه‌های برگزاری امتحانات نهایی بازدید و از نزدیک در جریان چگونگی برگزاری امتحانات قرار گرفت.

   مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام حفظ سلامت دانش‌آموزان را مهم‌ترین هدف آموزش‌ و پرورش دانست و گفت : تمامی مدارس محل برگزاری امتحانات نهایی قبل و بعد از امتحان گندزدایی و ضد عفونی می‌شوند.

   مهردادی از افزایش 40 درصدی فضای فیزیکی حوزه‌های امتحانی در راستای حفظ شیوه نامه های بهداشتی خبر داد و افزود: امتحانات نهایی پایه دوازدهم با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی اعم از رعایت فواصل استقرار دانش آموزان، استفاده از ماسک و نیز تهویه مناسب فضاهای آموزشی در 95 حوزه‌ی امتحانی در حال برگزاری است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام به شرکت بیش از 6100 دانش‌آموز استان در امتحانات نهایی اشاره کرد و ادامه داد: تمامی تمهیدات لازم در حوزه های امتحانی پیش بینی و انجام گرفته است و خانواده ها نگران سلامتی فرزندان خود نباشند.

   وی همچنین یادآور شد: مجموعه آموزش و پرورش استان تمام تلاش خود را به کار بسته است این آزمون ها در سلامت و امنیت برگزار گردد تا نگرانی و استرسی در هنگام آزمون متوجه دانش آموزان نباشد

مهردادی همچنین افزود: برای دانش‌آموزان ماسک و دستکش در حوزه‌های امتحان نهایی پیش‌بینی شده است تا اگر دانش‌آموزی به هر دلیلی با خود ماسک یا دستکش نداشت بتواند از این وسایل استفاده کند.

 مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام با قدردانی از همه عوامل برگزار کننده آزمون های در سراسر استان، در این بازدیدها با برخی از عوامل اجرایی و همچنین تعدادی از دانش آموزان سخن گفت و ضمن بررسی نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بر رعایت دقیق آن تأکید کرد.

گفتنی است؛ این آزمون ها از 27 اردیبهشت ماه آغاز و تا 24 خردادماه ادامه خواهد یافت.

به اشتراک بگذارید :