0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ ۰۰:۴۲:۱۰
کد مطلب:  1567207
در سالروز آزاد سازی خرمشهر صادر کرد؛
پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام به مناسبت سالروز حماسه سوم خرداد

مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام طی پیامی، فرا رسیدن سوم خرداد، سالروز آزاد سازی خرمشهر را تبریک گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، متن پیام امیر مهردادی  بدین شرح است:

بسمه تعالی

امام خمینی(ره): فتح خرمشهر فتح خاک نیست، فتح ارزش های اسلامی است.

حماسه سوم خرداد، یادآور رویدادی پرشکوه از تجلی قدرت ایمان و عظمت اراده رزمندگان فداکاری است که با عینیت بخشیدن به مفهوم والای ایثار و ازخودگذشتگی، آزادی خرمشهر را رقم زدند و به عنوان نقطه عطفی در تاریخ پراز فراز ونشیب ایران اسلامی به‌شمار می‌آید که با مدد الهی و با صلابت و فداکاری فرزندان قهرمان این مرز و بوم، به منصه ظهور رسید.

   بی تردید فتح خرمشهر، معجزه الهی و امداد غیبی بود که به دست توانای رزمندگان اسلام رقم خورد. دشمنان نظام و انقلاب با تکیه بر محاسبات غلط مادی و غفلت از قدرت الهی، خرمشهر را تسخیرناپذیر و فتح آن را ناممکن می دانستند، اما رزمندگان عرصه های پایمردی  در راه خدا و فضیلت های معنوی دفاع از شرف و نوامیس و ارزش های مقدس این خاکِ پاک را بر مادیات و شهرت دنیوی ترجیح داده و برای سرافرازیِ ماندگار، حماسه ای عظیم خلق کردند.

   اینجانب سالروز این پیروزی بزرگ الهی را به محضر خانواده معظم شهدا، جانبازان، آزادگان، رزمندگان و به ویژه دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس و همه فرهنگیان فرهیخته استان ایلام تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیقات روز افزون همه ملت ایران را در مسیر پاسداشت این نقطه عطف از تاریخ انقلاب اسلامی ایران در سایه رهبری های هوشمندانه مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

امیر مهردادی

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام

به اشتراک بگذارید :