28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ ۱۲:۴۱:۱۷
کد مطلب:  1580260
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد:
لزوم شرکت تمامی نوآموزان بدو ورود به پایه اول دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی

تمامی نوآموزان بدو ورود به پایه اول دبستان ملزم به شرکت در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد "محسن موحدی فرد" در اولین جلسه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی اعلام کرد؛ ثبت نام پایه اول ابتدایی از اول خرداد ماه به صورت حضوری و با نوبت دهی قبلی آغاز شده است. 

وی اشاره کرد زمانی ثبت نام دانش آموزان ورودی پایه اول ابتدایی قطعی خواهد شد که دانش آموز به پایگاه های سنجش بدو ورود مراجعه کرده باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد اظهار داشت: طبق دستورالعمل ثبت نام ارسالی از وزارت متبوع، تمامی نوآموزان بدو ورود به پایه اول دبستان ملزم به شرکت در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی می باشند و طبق برنامه اعلامی وزارت علاوه بر دانش آموزان بدو ورود پایه اول، امسال 7000 نفر از نوآموزان پیش دبستانی نیز در نواحی 1و2 شهرستان یزد و شهرستان های اردکان و میبد مشمول برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی شده اند.

"محسن موحدی فرد" افزود: با توجه به اینکه تعدادی از نوآموزان پیش دبستانی در ارزیابی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی، دیر آموز شناسایی خواهند شد، ضرورت دارد ضمن تسریع در فرآیند انجام سنجش، از طرف کارشناسی آموزش پیش دبستانی مناطق و نواحی، تدابیر لازم در قالب کلاس های پیش دبستانی  آموزش و مداخله به هنگام در زمان باقی مانده قبل از ورود به دبستان، برنامه ریزی و اجرا  گردد و خانواده ها نیز همراهی لازم رادراین آموزش ها داشته باشند. 

وی ادامه داد به استناد ماده 36 آیین نامه اجرایی مدارس، حداقل سن ثبت نام در پایه اول ابتدایی تا متولدین 01/07/1394  می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد همچنین اظهار داشت: به استناد ماده 7 اساسنامه مدارس عشایری، سنجش بدو ورود دانش اموزان عشایری الزامی و رایگان است و با توجه به کوچ رو بودن عشایر، بازه زمانی سنجش بدو ورود آنان تا پایان مهرماه خواهد بود.

 قابل ذکر است سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی دانش آموزان بدو ورود به پایه اول از اول تیرماه 1400آغاز می شود و دانش آموزان و نوآموزان طبق نوبت و برنامه زمان بندی شده و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در پایگاههای سنجش سلامت حضور خواهند یافت.

به اشتراک بگذارید :