0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ ۱۴:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1581740
اولین رخداد قرآنی قرن در تابستان امسال در دارالمرحمة سمنان؛
سمنان، میزبان مسابقات قرآنی دانش آموزان کشور

معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، برگزاری و میزبانی مسابقات قرآنی دانش آموزان کشور در بخش پژوهشی را به آموزش و پرورش استان سمنان ابلاغ و محول کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ محمد دستورانی با اعلام این خبر، افزود: این رویداد بزرگ قرآنی در حوزه دانش آموزی، تابستان امسال در سمنان برگزار خواهد شد.

وی گفت: ظرفیت بالای فرهنگی و مذهبی موجود در استان دین مدار و دانش پژوه سمنان و تجربه میزبانی بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز کشور با محوریت آموزش و پرورش و همچنین برگزاری موفق چهارمین دوره مسابقات هم خوانی و مدیحه‌سرایی دانش‌آموزان سراسر کشور در بهمن ماه 99 در این استان سبب شد تا افتخار میزبانی و برگزاری مرحله کشوری مسابقات قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در بخش پژوهشی به استان سمنان محول شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان خاطرنشان کرد: با توجه به تداوم شیوع کرونا، این دوره از مسابقات نیز مانند دوره قبل، به شیوه مجازی و غیر حضوری در دو مرحله مقدماتی و نهایی در قالب دریافت آثار و ارتباط تصویری برخط در بستر شبکه شاد برگزار می شود.

وی اضافه کرد: دانش‌آموزان در بخش پژوهشی مسابقات قرآن، عترت و نماز، آثار خود را در رشته‌های تفسیر (مفاهیم)، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام و انشاء نماز به صورت مجازی برای دبیرخانه مسابقات ارسال می‌کنند و آثار برگزیده در سطوح بالاتر نیز مورد ارزیابی داوران قرار خواهد گرفت.

محمد دستورانی با بیان اینکه برگزاری مسابقات به صورت مجازی است، خاطر نشان کرد: مرحله مقدماتی کشوری مسابقات قرآن، عترت و نماز در بخش پژوهشی از اول تا دهم تیرماه با ارسال آثار برگزیده استان‌ها به دبیرخانه کشوری برگزار و در مرحله پایانی، دانش آموزان برگزیده در هفته نخست مردادماه باهم رقابت خواهند کرد.

 

 

به اشتراک بگذارید :