23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ ۲۱:۰۱:۱۱
کد مطلب:  MqSgOESe
معاون آموزش ابتدایی در دومین نشست منطقه ای آموزش اوان کودکی در مالزی شرکت کرد

بیش از یک سوم کودکان جهان که در سن مدارس ابتدایی هستند و از تحصیل محروم مانده اند در کشورهایی زندگی می کنند که در آن ها جنگ و درگیری های نظامی وجود دارد.

به گزارش مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ، دومین نشست منطقه ایی آسیا- اقیانوسیه مراقبت و آموزش اوان کودکی از روز سه شنبه مورخ 29/4/95 در پوتراجایا پایتخت ستادی مالزی برگزار می شود .  این نشست سه روزه را 'نجیب تون رزاق' نخست وزیر مالزی به طور رسمی آغاز می کند و 'محمد دیمه ور' معاون آموزش ابتدایی و هیات همراه در  آن شرکت دارند.

شعار این نشست بین المللی در مالزی 'تحول قدرت اوان کودکی: ابتکارات برای دربرگیری و کیفیت' عنوان شده است.
پیشرفت همه جانبه کودکان و افزایش یادگیری و کسب موفقیت از مولفه های مهم ایجاد تحول در افراد و جوامع است .

ایجاد زمینه  برای سیاست گذاران ارشد کشورهای آسیا و اقیانوسیه به منظور تبادل تجربیات و درس های آموخته شده در توسعه و اجرا برنامه های 'مراقبت و آموزش اوان کودکی' و بحث و گفت وگو در مورد استراتژی های نوآورانه به منظور کیفیت این قبیل برنامه ها از جمله اهداف این نشست عنوان شده است.
گفتنی است در این نشست به صدور بیانیه منطقه ای تحت عنوان 'بیانیه پوتراجایا' که شامل اولویت های منطقه ای و استراتژی هایی برای کسب برخی موفقیت ها می باشد صادر خواهد شد .
این اجلاس بین المللی در ادامه نشست های آموزش جهانی (اینچئون، 2015)، نشست توسعه پایدار سازمان ملل (نیویورک، 2015) و کنفرانس بین المللی کاهش فقر و پیشرفت کودکان (پکن، 2015) با همکاری یونسکو و مالزی برگزار می شود.
نشست مراقبت و آموزش اوان کودکی در حالی در مالزی برگزار می شود که براساس آمار سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) 263 میلیون کودک در جهان از تحصیل محروم هستند.
دختران خردسال به مراتب بیش از پسران از رفتن به مدرسه محروم مانده اند.
بیش از یک سوم کودکان جهان که در سن مدارس ابتدایی هستند و از تحصیل محروم مانده اند در کشورهایی زندگی می کنند که در آن ها جنگ و درگیری های نظامی وجود دارد.
این نشست توسط سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی سازمان ملل (یونسکو)، صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) و شبکه منطقه ای آسیا - اقیانوسیه برای اوان کودکی که به میزبانی دولت مالزی برگزار می شود .

به اشتراک بگذارید :