0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ ۱۴:۰۸:۲۴
کد مطلب:  1582124
افتتاح کارگاه مهارتی کارآفرینی خیاطی در مرکز یادگیری محلی شاهرود

با حضور مدیران کل دفتر اموراجتماعی و فرهنگی استانداری و آموزش و پرورش استان سمنان، کارگاه مهارتی کارآفرینی خیاطی در مرکز یادگیری محلی ولی عصر (عج) شاهرود آغاز به کار کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ امیر بینایی در این آیین، اقدام ارزشمند آموزش و پرورش را، برطرف نمودن پنج نقص فرآیند توسعه در کشور؛ شامل قدرت محوری، مرکز محوری، کالبد محوری، دولت محوری و فرسایشی بودن دانست و گفت: نهاد تعلیم و تربیت می کوشد تا فرآیند توسعه را از قدرت محوری به برنامه محوری، از مرکز محوری به محله محوری و از کالبدمحوری به مردم محوری هدایت کند.

محمد دستورانی هممرکز یادگیری محلی را فرصتی دوباره برای شکوفایی استعداد و روزآمد کردن تجارب بزرگسالانی دانست که به هر دلیل، از قافله تعلیم و تربیت جامانده اند.

وی کارکرد سواد را ایجاد تغییر مثبت در زندگی عنوان و تصریح کرد: چینش آگاهانه و با تدبیر عناصر در یک مجموعه، می تواند منجر به خلق شگفتی و نوآوری در آن گردد و امروز، همراهی و همدلی آموزش و پرورش با فرمانداری، سپاه، بسیج، شورای اسلامی شهر، شورای محله، انجمن اولیا و مربیان و خیرین، فرصت پیوند بین سواد، کارآفرینی و مهارت آموزی را در این مرکز فراهم آورده است‌.

در گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شاهرود آمده است: کارگاه مهارتی- کارآفرینی خیاطی با ۵۶ میلیون سرمایه ثابت، ۱۹ چرخ خیاطی و ظرفیت اشتغال زایی برای ۱۰ نفر، به همت مرکز یادگیری محلی ولیعصر (عج) و شورای محله قائمیه شاهرود راه اندازی شده است.

به اشتراک بگذارید :