23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ ۲۳:۰۶:۵۰
کد مطلب:  Qwl0VX1l
قائم مقام وزیر در امور بین الملل با ویلیام پارکز نماينده يونيسف در ايران دیدار وگفتگو کرد

رئیس دفتر نمایندگی یونیسف گفت چرا برای رشد و سرمایه گذاری اقتصادی باید سرمایه گذاری بیشتری در آموزش داشته باشیم وی از مجامع فرهنگی و دانشگاهی خواست تا به این سوال به صورت علمی پاسخ دهند .

به گزارش مرکز امور بین الملل ومدارس خارج از کشور ، نماینده جدید یونیسف دکتر ویلیام پارکز با قائم مقا م وزیر در امور بین الملل در سالن اجتماعات مرکز دیدار و گفتگو کرد .

خلیل الله بابالو ضمن تبریک و اظهار خرسندی از حضور نماینده یونیسف برنامه های مشترک را مورد بررسی قرار داد و گفت : تا بحال 4 بخش برنامه مشترک با یونیسف اجرایی شده است ، 1- تعیین شاخص های کیفیت آموزش ، 2- آموزش در شرایط بحران ، 3 – مدارس انصاف (دوستدار کودک ) 4- سفر یک تیم کارشناسی به کشور اردن به منظور آموزش مهارتهای آموزشی در کشورهای خاور میانه در دست اقدام است همچنین در حال حاضر 6 معاونت وزارت آموزش در اجرای همکاری با یونیسف همکاری دارند .

قائم مقام وزیردر امور بین الملل تصریح کرد : در خصوص قرارداد 2021-2017 سه حوزه سوادآموزی ، پرورشی ، استثنایی تعاملات بیشتری را خواهند داشت .نفس آموزش برای ما بسیار مهم است و توجه ما به سمت کیفیت آموزشی معطوف است به طور مثال در بحث جهانی شدن محیط زیست باید به آموزش توجه شود در بحران های منطقه ای آنچه مهم است اندیشه است ، وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران تلاش می کند تا نوجوانان این مرز بوم را به سمت بحث های فکری و اندیشه ایی و کیفیت بخشی سوق دهد .

دکتر ویلیام پارکز رئیس دفتر نمایندگی صندوق کودکان ملل متحد ( یوینسف) ضمن اظهار خرسندی گفت : به نکات بسیار مهمی اشاره شد همانطور که می دانید برنامه های یونیسف پنج ساله می باشد و در حال اجرای قرارداد های سال های گذشته هستیم وما به این همکاریها تا پایان برنامه ها ادامه خواهیم داد . از تعاملات خوب وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران با کمیسیاربسیار خرسندیم .

رئیس دفتر نمایندگی صندوق کودکان ملل متحد اظهار داشت : در پنج سال آینده برنامه ها را دنبال می کنیم و بودجه های پیش بینی شده را به وزارتخانه ها و سازمانها تخصیص می دهیم در عین حال تلاش خواهیم کرد که سال به سال افزایش بودجه را داشته باشیم . بودجه ایی که در اختیار دفتر نمایندگی صندوق کودکان ملل متحد قرار می گیرد در وزارتخانه های مختلف از جمله آموزش وپرورش تقسیم می شود .

وی در خصوص اجرای برنامه های مشترک بر نشست های مستمر تاکید کرد و گفت : سالیانه حداقل سه نشست مشترک نیاز است تا برنامه ها با کیفیت بالاتری اجرا شود . با توجه به بحران های منطقه نیاز به مهارتهای زندگی در کلیه مقاطع مورد نیاز بود که این برنامه خارج از برنامه های مشترک اجرا شد .

در ادامه خانم سارایاسان ، رئیس اداره آموزش نمایندگی صندوق کودکان ملل متحد ( یونیسف ) تصریح کرد : کمیته کیفیت از سالهای گذشته شکل گرفته بود و فازاول آن به اتمام رسیده است و مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش مسئول بررسی شد به مدت 11 ماه است که جلسه ایی نداشته ایم و تاکنون پاسخی اعلام نشده است .

وی در ادامه اظهار داشت : با توجه به شرایط خاصی که در منطقه است مدارس دوستدار کودک را به مدارس انصاف تغییر نام دادیم که این مدارس عدالت آموزشی و محیط مناسب را درمدارس اجرا نمایند و قرار شد کارشناسانی از کشورهای اردن و مراکش کارگاه مدارس دوستدار کودک  را در اواخر مرداد ماه سالجاری برگزار نمایند .

خلیل الله بابالو تاکید کرد : انتظار داریم کارشناسان و مشاوران بین المللی که در خصوص این پروژه به ایران سفر می کنند برتر از کارشناسان داخل کشور باشند و تجربه مناسبی برای همکاران ما باشند .

در پاسخ به صحبت رئیس مرکز امور بین الملل ، خانم یاسان گفت : یونیسف سیاست ارزیابی دوره را دارد که دوره برگزار شده برون داد آن چگونه است و نتایج پایش وارزشیابی انجام شده در اختیار همکاران شما قرار خواهد گرفت .

در پایان رئیس دفتر نمایندگی یونیسف سوالی را مطرح نمود که درخواست نمود تا این سوال به صورت علمی از طریق جامعه فرهنگی و دانشگاهی پاسخ داده شود چرا برای رشد و سرمایه گذاری اقتصادی باید سرمایه گذاری بیشتری در آموزش داشته باشیم

به اشتراک بگذارید :