0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ ۱۲:۵۲:۰۸
کد مطلب:  1589748
وزیر آموزش و پرورش در سمنان؛
دسترسی به معلمان با قابلیت، حق دانش آموزان است / استخدام 20 هزار نفری در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش در جمع فرهنگیان استان سمنان گفت: نیروی انسانی در آموزش و پرورش قصه ای پر غصه است که رنج زیادی برای همگان ایجاد کرده است؛ از یکسو کسانی که در انتظار استخدام هستند بلاتکلیف و نگران وضعیت خود هستند و از طرفی مشکلاتی از سوی نیروی انسانی اعلام می شود که این نهاد را متحمل فشار مضاعف کرده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ محسن حاجی میرزایی ادامه داد: در خصوص نیروی انسانی نکته اساسی این است که در درجه اول بتوانیم به نیروی باکیفیت دست پیدا کنیم و دسترسی به معلمان با قابلیت، از حقوق دانش آموزان است.

وی که در جمع فرهنگیان استان سمنان به صورت حضوری و مجازی سخن می گفت، با بیان اینکه داشتن امنیت شغلی از مطالبات معلمان است و همواره نسبت به این موضوع دغدغه مند بوده ایم و تعهدات قانونی خود در جذب معلمان را انجام داده ایم، گفت: یکصد هزار نفر طی سال های مختلف با این نهاد همکاری کردند و توقع استخدام دارند که درمیان آنها افرادی با ۶۰سال سن یا افرادی که رشته تحصیلی آنان تناسبی با ماموریت آموزش و پرورش ندارد نیز هستند.

جذب 20 هزار نفری در راه آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش با اعلام این خبر که در آزمون استخدامی تیرماه سال جاری، 20 هزار نفر جذب آموزش و پرورش خواهند شد، اظهار کرد: تلاش ما همواره ساماندهی بر مبنای چارچوب و اصولی بود که در حق کسی اجحاف نشود و همه مساعی خود را به کار بستیم تا در قبال افرادی که قانون برای آنان تعیین تکلیف کرده غفلت و کوتاهی صورت نگیرد. 

وی ادامه داد: وضعیت نیروی انسانی  باید به گونه ای شایسته به سامان برسد برای همین و دفاع از حقوق معلمان و دانش آموزان مصوبه ای را در شورای عالی فرهنگی مصوب کردیم تا استخدام معلمان از بین بهترین داوطلب ها احصا شده و شرط جذب نیز گذراندن آزمون در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی است و هرکسی ویژگی لازم را داشت به کار گرفته می‌شود.

طرح رتبه بندی یکی از مطالبات جامعه فرهنگیان و از مولفه های سند تحول

محسن حاجی میرزایی با بیان اینکه به تدریج به سمت رفع نگرانی فرهنگیان و تضمین امنیت شغلی حرکت خواهیم کرد، گفت: طرح رتبه بندی یکی از مطالبات جامعه فرهنگیان و از مولفه های سند تحول است. هدف رتبه بندی تنها افزایش حقوق نیست در رتبه بندی معیار، استخراج صلاحیت‌های حرفه ای و عمومی معلمان است و مجالی ایجاد می کند تا معلمان صلاحیت خود را ارتقا دهند .

وی رأی مجلس نسبت به این موضوع را در زمره بی نظیرترین حمایت ها توصیف کرد و افزود: اختصاص رتبه‌بندی افراد بر اساس احراز صلاحیت‌هاست و ما دنبال این هستیم معلمان از امتیاز برابر با کارمندان سایر دستگاه ها برخوردار شوند و تلاش می کنیم قبل از پایان کار دولت این طرح اجرایی شود.

کاهش فاصله حقوق فرهنگیان با سایر مشاغل و کارکنان و افزایش فوق العاده ویژه از دیگر موضوعاتی بود که حاجی میرزایی به آن اشاره کرد و اظهار کرد: سازمان اموراداری دستوری صادر کرده که به محض تصویب، این طرح هم اجرا خواهد شد.

پیش از سخنان وزیر آموزش و پرورش 7 نفر از فرهنگیان استان سمنان به نمایندگی از مربیان پرورشی، مربیان پیش دبستانی و آموزگاران دوره های ابتدایی، دبیران و هنرآموزان و مدیران دوره های ابتدایی و متوسطه دیدگاه های خود را مطرح کردند.

به اشتراک بگذارید :