0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ ۱۴:۴۸:۳۸
کد مطلب:  1589878
استاندار سمنان در شورای اداری و آموزش و پرورش استان سمنان؛
خلاء مهارت ارتباطی دانش‌آموزان در دوران کرونا جبران شود

استاندار سمنان گفت: رفع خلاء مهارت ارتباطی در دوره پساکرونا مورد توجه جدی آموزش و پرورش برای تقویت مهارت ارتباطی باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان به نقل از ایرنا؛ علیرضا آشناگر امروز در نشست شورای اداری استان سمنان با حضور وزیر آموزش و پرورش ابراز داشت: اکنون دانش‌آموزان به دلیل سر و کار داشتن با فضای مجازی و ماندن در خانه به خاطر از رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، دچار خلاءهایی در بعد روانی شدند و باید این مساله رفع شود.
وی ادامه داد:کرونا بخش‌های مختلف از جمله اقتصاد، اجتماع، نظام آموزشی را تحت تاثیر قرار داد و تجربه قبلی برای مقابله با این نوع فراگیری ویروس وجود نداشت و بخش‌های مختلف دچار غافل‌گیری موقتی شد، آموزش و پرورش با یک التهاب کوتاه مدت توانست شیوه جدید آموزشی را در پیش بگیرد.
وی بیان کرد: شیوه آموزش در بستر فضای مجازی نقشی مهم در کاهش هزینه دارد و می‌تواند بعد از ریشه‌کن شدن کرونا دنبال شود.
آشناگر تاکید کرد: باید آسیب‌شناسی شود چه اقداماتی در در دوره کرونا انجام شد که در دوره پسا کرونا بتوان آن را ادامه داد و یا روش ها را بهبود بخشید.
آشناگر تصریح کرد: فاصله‌گذاری اجتماعی، ارتقای مهارت آموزشی معلمان و پرورش دانش‌آموزان در مهارت ارتباطی که کرونا موجب خلا آن شده است - باید مورد توجه باشد.

نظام آموزشی به سمت مهارت آموزی هدایت شود
وی تاکید کرد: نظام آموزشی به سمت مهارت آموزی سوق داده شود که نیاز بازار کار باشد تا مشکل بیکاری رفع شود.
آشناگر یادآور شد: برنامه آموزشی باید به گونه‌ای تدوین شود تا پرورش دانش آموزان با توجه به فناوری‌های نوینی که در کشور وجود دارد مدنظرقرار گیرد.
استاندار سمنان اظهار داشت: خلاقیت و نوآوری در تحصیل، تدریس و آموزش مورد توجه و ملاک‌ ارزیابی ها باشد.
وی اضافه کرد: بخشی از فضای آموزشی در استان سمنان تخریبی است و دولت در این زمینه همراهی خوبی داشته است ولی همراهی بخش‌های مختلف ضرورت دارد.
استاندار سمنان تصریح کرد: حاکمیت باید با گشاده دستی برای آموزش و پرورش هزینه کند و رتبه‌بندی معلمان بهترین اقدام است که در حال انجام است.
وی خاطرنشان کرد: فروش فضای تخریبی و مازاد می‌تواند اعتبار برای ساخت در استان سمنان تامین کند و باید از این اعتبارات و منابع برای نوسازی استفاده شود.

به اشتراک بگذارید :