0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ ۱۵:۰۸:۵۸
کد مطلب:  1589890
حاجی میرزایی در شورای اداری استان سمنان؛
نهاد تعلیم و تربیت؛ بستری برای آماده سازی انسان و بارور کردن اندیشه در حل مسایل

محسن حاجی میرزایی در سالن یادگار امام استانداری سمنان ضمن تشریح رویکرد تعلیم و تربیت، گفت: این نهاد بستری برای آماده سازی انسان‌ها و بارور کردن اندیشه‌ها برای حل مسائل پیرامون است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای اداری و شورای آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره بهاجرای درست ماموریت شوراهای آموزش و پرورش برای حل مسائل، تصریح کرد: با اجرای دقیق و صحیح وظایف شوراها و هم افزایی صورت گرفته، این نهاد حساس برای تحقق اهداف خود با چالش های کمتری مواجه خواهد شد.

وی در ادامه به محدودیت ‌ها و مشکلاتی که شیوع ویروس کرونا به فرآیند آموزش تحمیل کرده اشاره کرد و افزود: کرونا  بزرگ‌ترین چالش‌های قرن را فراروی نهاد تعلیم و تربیت قرار داد و تمام برنامه ها و فعالیت های این مجموعه را دچار سردرگمی کرد اما سعی شد اهداف این سازمان به نحو احسن عملیاتی شود و کیفیت واکنش جمهوری اسلامی به این پدیده قابل توجه و تکریم است.

محسن حاجی میرزایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همه اقدامات صورت گرفته که برای مهار کرونا در دنیا به کار گرفته شد در ایران هم به صورت اصولی اجرا شد که نمونه آن پلتفرم شاد بود که باعث شد تا امر آموزش به تعطیلی کشیده نشود.

وی افزود: پلتفرم اختصاصی و انحصاری آموزش و پرورش کشور، ارتباط و گفت و گو  با قریب ۱۰۰هزار معلم را تجربه کرده است که از اقدامات بعید و در تاریخ تعلیم و تربیت بی نظیر بوده است و نرم‌افزار شاد این امکان را فراهم کرد تا این امر مهم محقق شود و این شبکه مهم اطلاع رسانی، ظرفیتی بسیار مناسبی برای تعامل و ارتباط کارکنان در تمام سطوح است.

شاد همچنان پابرجا و پویا 

تولیت دستگاه تعلیم و تربیت کشور همچنین تصریح کرد: تولید محتوای آموزشی در این فضا و در سطح وسیع ادامه خواهد داشت.

حاجی میرزایی از  تلاش برای بازگشایی حضوری مدارس خبر داد و گفت: از آنجایی که بلوغ اجتماعی و شکل گیری شخصیت انسان، محصول ارتباط با همسالان است تلاش می شود بسترهای لازم برای فعالیت حضوری مدارس فراهم شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم در خصوص مولدسازی مدارس گفت: ۵۲درصد از املاک آموزش و پرورش سند ندارد و تدابیری اتخاذ شده تا با  همکاری نهادهای مرتبط وضعیت این مدارس تعیین تکلیف شودهمچنین در نظر داریم با توجه به اینکه ۱۹ و نیم درصد از واحدهای آموزشی با حفظ شاخص باید بازسازی شود، برنامه ای برای استفاده از فضاهای فرسوده اجرا شود.

به اشتراک بگذارید :