0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ ۱۲:۵۶:۱۰
کد مطلب:  1595472
دعوت مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان به مشارکت حداکثری در انتخابات؛
فرهنگیان؛ مبلّغان حضور حداکثری در انتخابات هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: معلمان و دانش آموزان همواره در عرصه های مختلف نقش تاثیر گذاری در کشور داشته و این بار نیز با مشارکت حداکثری خود حماسه ایی دیگر را در روز 28 خرداد خلق می کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ محمد دستورانی در گفت و گو با خبرگزاری مرآت ضمن اشاره به جامعه بزرگ و فرهیخته استان و حضور 15 هزار فرهنگی شاغل و باز نشسته و بیش از 128 هزار دانش آموز در دوره های مختلف تحصیلی گفت: در طول42  سال پس از پیروزی انقلاب، معلمان و دانش آموزان همواره در عرصه های مختلف نقش تاثیرگذاری در کشور داشته و این بار نیز با مشارکت حداکثری خود حماسه ایی دیگر را در روز 28 خرداد می آفرینند.

وی در ادامه افزود:41 هزار دانش آموز و فرهنگی شهید در کشور گواه و سندی برحضور این قشر همراه و دوشادوش یکدیگر در شرایط سخت کشور بوده و این بار نیز امیدواریم در حماسه پیش رو پیشتاز در صحنه باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: با وجود آنکه معلمان و فرهنگیان هم گله مندی هایی را دارند اما بازهم به عنوان قشر فرهیخته به وظیفه ملی و اعتقادی خود عمل می کنند و در راستای لبیک به فرامین رهبری همه در روز 28 خرداد پای صندوق های رای حضور خواهند یافت.

دستورانی با بیان اینکه بی گمان تلاقی انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا بر شور و شعف فضای انتخاباتی کشور خواهد افزود، تاکید کرد: آموزش و پرورش استان سمنان در راستای ایجاد مشارکت حداکثری و کمک به برگزاری مطلوب فرآیند انتخابات تمام امکانات و مدارس خود را در اختیار استانداری و فرمانداری ها قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 10 هزار دانش آموز رای اولی برای اولین بار جشن تکلیف سیاسی خود را  با حضور در انتخابات تجربه خواهند کرد، افزود: از این دانش آموزان عزیز می خواهم، هم خودشان با ذوق و شعف در پای صندوق های رأی حضور پیدا کنند و هم خانواده های خود را برای مشارکت حداکثری در انتخابات تشویق کنند.

این مقام مسؤول تاکید کرد: مردم ما همواره ثابت کرده اند در عرصه ها و رویدادهای ملی، فارغ از رنگ و نژاد با عبور از مشکلات و برخلاف تلاش مأیوس کننده دشمنان حضور حماسه ساز دارند و آن را در روز جمعه تکرار خواهند کرد.

قابل ذکر است آموزش و پرورش استان سمنان در راستای ایجاد مشارکت حداکثری اقدامات موثری را از جمله همایش رای اولی ها در بستر پیام رسان شاد برای 1 هزار دانش آموز استان، جلسات حضوری با 60 نفر از نمایندگان معلمان و نشست مجازی برای 20 هزار نفر از آنان و گردهم آیی حضوری و مجازی برای بیش از 7 هزار دانش آموز عضو تشکل های دانش آموزی استان با حضور وزیر آموزش و پرروش برگزار کرده است.

به اشتراک بگذارید :