28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ ۱۳:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1597202
در کارگروه استانی انتقال مهدکودک ها به آموزش و پرورش مصوب شد؛
هیچ مجوزی برای تأسیس مهد کودک در استان سمنان صادر نمی شود

تا استقرار کامل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک و ابلاغ دستورالعمل های مربوط، هیچ مجوزی برای راه اندازی مهدکودک در استان سمنان صادر نخواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ محمد دستورانی با اشاره به اهمیت نقش تعلیم و تربیت در دوران کودکی تا نوجوانی گفت: تعلیم و تربیت یک امر پیوسته است و باید دارای یک ساز و کار یکپارچه باشد و الگوی معینی برای آموزش کودکان زیر 6 سال تهیه و تدوین گردد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان که در جمع اعضای کارگروه استانی انتقال مهدکودک ها به آموزش و پرورش سخن می گفت، با تأکید بر سخنان رهبری انقلاب مبنی بر واگذاری مسؤولیت مهدهای کودک به آموزش و پرورش، کارگروه استانی را تا زمان استقرار کامل سازمان تعلیم و تربیت و ابلاغ شیوه نامه های جدید، راهگشای برخی از مسائل و مشکلات پیش روی مؤسسان و مربیان دانست و تأکید کرد اداره کل بهزیستی و آموزش و پرورش باید در این زمینه همکاری و تعامل بیشتری داشته تا از بروز مشکلات و ناهماهنگی ها جلوگیری شود.

براساس مصوبه این کارگروه، تا استقرار کامل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک و ابلاغ دستورالعمل های مربوط، هیچ مجوزی برای راه اندازی مهدکودک در استان سمنان صادر نخواهد شد.

همچنین خاطر نشان می سازد: کارگروه انتقال در استان به ریاست مدیرکل آموزش و پرورش و عضویت رئیس اداره مشارکت‌های مردمی، معاون آموزش ابتدایی، رئیس اداره حقوقی، معاونت امور فرهنگی و اجتماعی و کارشناس مسؤول امور کودکان و نوجوانان اداره‌کل بهزیستی، دو نفر از نمایندگان رسمی مؤسسان مهدهای کودک با معرفی اداره کل بهزیستی استان تشکیل و وظایف و امور اجرایی مربوط به مهدهای کودک را تا زمان استقرار کامل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک و ابلاغ دستورالعمل‌های جدید به عهده خواهد داشت.

تمامی مجوزها از قبیل: موافقت اصولی پروانه فعالیت، پروانه مسؤول فنی، مرخصی مهلت بازگشایی و راه اندازی مجدد که پیش از این در سازمان بهزیستی صادر شده تا پایان سال تحصیلی 1401-1400 معتبر بوده و در صورت اتمام مدت اعتبار، نیازی به تمدید مجدد ندارند.

مهدهای کودک که دارای پروانه فعالیت یا مجوز مهلت بازگشایی (مرخصی و توقف موقت) می باشند و قصد راه اندازی مجدد یا جا به جایی مکان فعالیت را دارند تا استقرار کامل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک و ابلاغ دستورالعمل‌های جدید، فرآیند تعیین مکان معرفی شده بر اساس ضوابط و مقررات سازمان بهزیستی اقدام می‌شود. بدیهی است نظارت بر امور فوق با کارگروه می باشد.

شهریه مهدهای کودک در سال مالی 1400 با مبنا قرار دادن شهریه سال گذشته در هر استان و بر اساس مصوبه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به صورت درصدی تعیین و توسط کارگروه انتقال کشوری ابلاغ می‌شود.

به اشتراک بگذارید :