0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ ۰۹:۰۶:۱۰
کد مطلب:  1597630
برگزاری جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با حضور دکتر کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش

جلسه مشترک شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش و مدیران و روسای آموزش و پرورش و معاونین پرورشی و فرهنگی نواحی، مناطق و شهرستان های ۱۴گانه استان یزد با حضور دکتر کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در ابتدای جلسه ای که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد،گفت: با توجه به نزدیک شدن به امر خطیر انتخابات، فرهنگیان کشور باید مردم را به حضور در پای صندوق های رای جهت مایوس کردن دشمنان دعوت کنند و تمام تلاش ما به عنوان فردی انقلابی این باشد که نقشه های شوم آن ها  را در زمینه ترویج ناامیدی و بی اعتمادی به صندوق های رأی نقش بر آب کنیم و بار دیگر با حضور خود پای صندوق های رأی، برگ زرینی از دفتر پر افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ورق بزنیم.

علیرضا کاظمی در ادامه افزود:  استان یزد یکی از پر افتخارترین استان های کشور است  و در حوزه های مختلف رتبه های اول کشوری را دارد و در بسیاری از  فعالیت های حوزه فرهنگی و پرورشی حائز رتبه های برتر ملی است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به وجود برخی نابسامانی ها در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: تمام نابسامانی های جامعه به دلیل فراموشی یاد خداوند است که در این راستا اول باید خودمان را اصلاح کنیم و سپس به نماز و انفاق توجه نماییم.

علیرضا کاظمی در ادامه به چالش های پیش روی حوزه پرورشی در دستیابی به اهداف تربیتی و همچنین کارکرد های واقعی آموزش و پرورش در ساحت های تربیتی از منظر سند تحول بنیادین اشاره و تاکید کرد:برنامه های ما باید از آموزش محوری به تربیت محوری تغییر یابد.

وی در ادامه افزود:برون داد آموزش و پرورش باید ارزشیابی تمام ساحتی شود تا شاهد آموزش و پرورش تمام ساحتی باشیم.

علیرضا کاظمی با اشاره به این که رکن تغییر و تحول در دستیابی به اهداف آموزش و پرورش معلمانند اظهار داشت: تا زمانی که معلم تحول خواه نباشد نمی توانیم به اهداف سند تحول بنیادین دست پیدا کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش استفاده از خرد جمعی و عقلانیت را در تصمیم گیری ها و  تصمیم سازی ها خواستار شد و گفت: ما باید نگاه رهبری و راهبردی داشته باشیم و مسائل و مشکلات را در حوزه خودمان احصاء و راه حل های مناسب را برای آن مسئله ارائه دهیم.

"محسن موحدی فرد" مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد هم در ابتدای این جلسه  با اشاره به دیدار روسای کمیته های برگزار کننده کنگره 4000 شهید استان یزد با مقام معظم رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب وجود1000 دانش آموز شهید در یزد و این که کوچکترین شهید دوران مقدس یک دانش اموز یزدی است را ارزشمند توصیف کردند.

 مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد از برگزاری اجلاس سراسری نماز در استان به عنوان یکی از باشکوه ترین جلسات یاد و اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم در سال تحصیلی پیش رو  یادواره 1000  شهید دانش آموز استان یزد را برگزار کنیم.

ارائه پیشنهادات و نظرات نماینده روسا و معاونین پرورشی و فرهنگی مناطق و همچنین  مدیر و معاون پرورشی یکی از مدارس، از دیگر برنامه های این جلسه بود.

به اشتراک بگذارید :