21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ ۱۲:۴۷:۲۶
کد مطلب:  1598084
پروژه ای که توسط حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد؛
آموزشگاه 12 کلاسه ای در سمنان با 1900 متر زیربنا، 3 ساله ساخته و به بهره برداری رسید

محسن حاجی میرزایی در سفر یک روزه خود به سمنان، پروژه ای را افتتاح کرد که در طول 3 سال ساخته و تحویل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان؛ در پنج شنبه گذشته (1400/3/20) در آیینی با حضور وزیر آموزش و پرورش، آموزشگاه شهید چمران شهر سمنان با زیر بنای بالغ بر 1900 مترمربع و هزینه 4 و نیم میلیارد تومانی با دارا بودن 12 کلاس درس، همچنین نمازخانه و سالن چند منظوره، اتاق اداری برای معلمان، معاونان، اتاق استراحت، اتاق بهداشت، اتاق سمعی بصری، آزمایشگاه، کتابخانه، کارگاه فن آوری و بایگانی به صورت رسمی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

ویژگی این فضای آموزشی و پرورشی که در زمینی به مساحت 5570 مترمربع احداث و روبان بهره برداری آن توسط محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش بریده شد، علاوه بر دارا بودن فضاهای کاربردی مختلف، ظرافت و زیبایی بنا، ساخته شدن آن در طول 3 سال می باشد که در نوع خود کم نظیر است.

حاجی میرزایی در آیین افتتاح این دبیرستان که با حضور رخشانی مهر، رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، جمعی از خیران مدرسه ساز، نماینده مجلس و مدیران و مسؤولان استانداری و آموزش و پرورش استان سمنان برگزار شد، اظهار کرد: ساخت هیچ بنایی رفیع تر از مدرسه نیست چرا که کارکرد مهم تعلیم و تربیت بر کسی پوشیده نیست و شخصیت انسان‌ها نیز در این نهاد شکل می‌گیرد.

مدرسه؛ بنای ارج نهادن به جان آدمی

وی ادامه داد: هر بنای دیگری که احداث می‌شود برای خدمت به انسان و تسهیل زندگی اوست اما بنای مدرسه بنای ارج نهادن به جان آدمی است. 

وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مدرسه سازی نقطه آغاز همه عمران و آبادانی هاست، افزود:  همچنان باید این باور باشیم که مدرسه از جایگاه رفیعی برخوردار است و ضروری است در صورت توانمند بودن، ثروت و فرصت خود را به این کار شریف اختصاص دهیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهداف طرح آجر به آجر، گفت: در جریان اجرای این طرح درصدد بودیم که همه مردم ایران مدرسه‌ساز شوند.

به اشتراک بگذارید :