0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ ۱۲:۱۲:۳۸
کد مطلب:  1602696
موحدی فر مدیرکل آموزش و پرورش:
احداث پنجمین هنرستان ریلی کشور در استان یزد

سومین جلسه ی شورای آموزش و پرورش استان یزد در سال 1400 با حضورحکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش و دیگر اعضا در محل پژوهشکده ی تعلیم و تربیت فرهنگیان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ "محسن موحدی فر" مدیرکل آموزش وپرورش در این نشست ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت امام رضا (ع) و دهه ی کرامت حضور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش را خیر مقدم گفت.

وی از احداث پنجمین هنرستان ریلی کشور در استان یزد خبر داد و اظهار داشت: افزایش 5 درصدی رشته های فنی و حرفه ای از اهداف پیش روی ما است .

مدیرکل آموزش وپرورش استان یزد ادامه داد : پی گیری های لازم درخصوص ایجاد رشته های مورد نیاز استان در حوزه ی فنی و حرفه ای انجام گرفته  و جلسه ای با سرپرست تعاون استان جهت هماهنگی امور برگزار شده است.

"محسن موحدی فر"  با ابراز امیدواری از پشت سرگذاشتن دوران کرونا و مشکلاتی که در این دوره در حوزه ی آموزش بوجود آمد گفت: با هماهنگی ها و مذاکراتی که با وزارت و معاونین وزارتخانه صورت پذیرفته است ، استان یزد به عنوان پایلوت برای پژوهش و بررسی افت آشکار و افت پنهان در آموزش انتخاب شده است. 

مدیر کل آموزش و پرورش از آمار 6000 دانش آموز که نیاز به تلاش بیشتر در کارنامه ی تحصیلی آنها ثبت شده است خبر داد و افزود: اگر این افت در تابستان سال جاری جبران نشود این دانش آموزان تکرار پایه خواهند شد و این موضوع بحرانی را برای آموزش و پرورش استان پیش خواهد آورد.

وی با اشاره به نرخ مهاجرپذیری استان یزد گفت: ورودی آموزش و پرورش هنوز در حال افزایش است و نرخ ترک تحصیل دانش آموزان در دوره ی متوسطه ی اول و دوم اکثرا مربوط به اتباع است و این افت به غیر از مسائل آموزشی در جنبه های دیگر نیز برای دانش آموزان به وجود آمده است .

موحدی فر از قول وزارت بهداشت جهت واکسیناسیون معلمین خبر داد و ابراز امیدواری کرد: که در سال تحصیلی آینده کلاس ها به صورت حضوری برگزار شود.

در پایان نشست شورای آموزش و پرورش طی مراسمی از بسته ی تولید آموزشی دوره ی ابتدایی رونمایی شد .

به اشتراک بگذارید :