21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ ۰۹:۴۸:۵۳
کد مطلب:  1608824
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
دریافت وجه هنگام ثبت‌نام در مدارس دولتی را ممنوع اعلام کرد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه دریافت وجه هنگام ثبت‌نام در مدارس دولتی را ممنوع اعلام کرد و گفت: شخصا با مدیران متخلف برخورد می‌کنم.

 به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، مجید یزدان‌پناه با بیان این‌که هیچ مدیری حق دریافت وجه هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان را ندارد، گفت: هم اکنون به دلیل شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی ناشی از آن در شرایطی نیستیم که مدیران بخواهند از والدین دانش‌آموزان تقاضای وجه داشته باشند.

یزدان‌پناه با اعلام این‌که ثبت‌نام دانش‌آموزان میان پایه در مدارس خود به‌خود و بدون نیاز والدین و دانش‌آموزان به حضور در مدرسه انجام می‌شود، تصریح کرد: به‌جز دانش‌آموزان کلاس اولی و پایه‌های هفتم و نهم و دانش‌آموزانی که به هر دلیل ناچار به جابجایی مدرسه باشند، بقیه دانش‌آموزان برای ثبت نام نیازی به مراجعه حضوری به مدارس ندارند که بخواهند وجهی برای ثبت نام بپردازند، با این حال به مدیران مدارس اعلام کرده‌ایم که به هیچ عنوان از والدین در هنگام ثبت نام دانش‌آموزان تقاضای وجه نداشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه افزود: اگر مدیری بخواهد به اجبار از اولیای دانش‌آموز پولی به عنوان کمک به مدرسه دریافت و یا ثبت نام دانش‌آموزی در مدرسه را منوط به اخذ وجه بداند، با او برخورد جدی خواهد شد.

یزدان‌پناه  ادامه داد: والدین در صورت درخواست پرداخت وجه هنگام ثبت نام دانش‌آموزان می توانند با مراجعه به بازرسی نواحی و مناطق آموزش و پرورش پیگیر بوده و اگر به نتیجه نرسیدند به اداره کل مراجعه کنند و این قول را می‌دهم که شخصا به قضیه ورود کنم

وی گفت: البته هم اکنون آموزش و پرورش برای اداره امور مدارس نیاز به مشارکت خانواده‌ها دارد و خوشحال می‌شویم اگر والدین به عنوان کمک به مدرسه وجوهی به مدارس بپردازند، اما نباید در این خصوص اجباری باشد.

یزدان‌پناه سپس در مورد نحوه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: برای اظهار نظر در این زمینه زود است، اما سال تحصیلی جدید قطعا از مهر ماه آغاز خواهد شد و نحوه بازگشایی مدارس به تصمیمات ستاد ملی کرونا بستگی دارد.

وی عنوان کرد: در هر شرایطی شبکه آموزش دانش آموزی (شاد) برای آموزش دانش‌آموزان برقرار خواهد ماند، حتی اگر آموزش‌ها حضوری شوند.

وی در خصوص واکسیناسیون معلم ها نیز گفت: بر اساس اعلام وزیر آموزش و پرورش تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید همه معلم ها که بیش از یک میلیون نفر هستند علیه کرونا واکسینه خواهند شد و در صورت واکسیناسیون کامل معلم ها و کادر مدرسه مشکلی برای بازگشایی مدارس به صورت حضوری نخواهیم داشت.

 

 

به اشتراک بگذارید :