21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ ۱۲:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1614860
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش برگزار شد؛
نشست شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه

نشست شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با حضور معاون وزیر و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش و دیگر اعضای شورا برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، در نشست شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، شهریار فولادوند گفت: امروز وضعیت مدارس غیر دولتی نیاز به استقرار با مشکلاتی مواجه شده، که در این راستا کارگروه‌ها متخصص تشکیل و پیش‌نویس آیین نامه‌ جهت اصلاح به دولت جهت تصویب نهایی تحویل داده شده است.

وی ضمن اشاره به حقوق دستمزد معلمان مدارس غیردولتی اظهار داشت: براساس تابع قانون کار و متناسب با ساعت تدریس می‌باشد.

فولادوند خاطرنشان ساخت: برای موسسین مالک و مستاجر که تابلو مدرسه آموزشی در آن نصب شده و نگران تغییرکاربری آموزشی دارند، با وزارت کشور و راه و شهرسازی تفاهم‌نامه‌ منعقد شده است که شهرداری‌ها تغییر کاربری ندهند. یعنی تهدیدها در این زمینه به حداقل برسد، و همچنین در خصوص رسیدگی به مشکلات مدارس غیردولتی در شورای هماهنگی و موسسان رسیدگی و حل وفصل شود.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش به شناسایی استعدادهای دانش‌آموزی در تمامی شاخص‌های فرهنگی و هنری تاکید داشت و هم‌چنین اهمیت و ضرورت طرح آبا جهت ادامه تحصیل بازماندگان را مهم برشمرد.

در ادامه این نشست مجید یزدان پناه با ارائه گزارش کلی از وضعیت آموزشی استان گفت: آمار توسعه مدارس هیات امنایی از ۱۱۹ به ۱۵۷ و ۱۵۲ آموزشگاه به ۳۸۰ و موفقیت‌های چشمگیر در کسب عنوان برتر در دو سال متوالی شورای آموزش و پرورش پرداخت.

 وی افزود: مدارس غیردولتی مسائل و مشکلات دیگری هم دارند که باید با کار کارشناسی و سلسله نشست‌های تخصصی ارزیابی و بررسی شوند و هرکاری که دولت در راستای توسعه مدارس غیردولتی انجام دهد، باید به نحوی وضعیت امور مالی و اقتصادی مردم را هم در نظر داشته باشد و به نوعی تسهیلاتی را هم در اختیار مدیران و مؤسسان مدارس و مراکز غیردولتی قرار دهد، زیرا بدون حمایت دولت و مجموعه دستگاه‌های حمایتی به ویژه آموزش و پرورش متولد این امر توسعه مدارس و بنگاه‌های علمی و آموزشی راه به جایی نمی‌برند و اگر در این رابطه نیز اشتباه و اجحافی صورت گیرد، ممکن است ضرر آن را همه مدیران، همکار‌ان و دانش‌آموزان متحمل گردند.

فولادوند با اشاره به اهمیت بازگرداندن افراد بازمانده از تحصیل به چرخه تعلیم و تربیت، خاطرنشان ساخت: هریک از این افراد سرمایه ای برای کشور هستند که باید با پیگیری مستمر و دقیق متولیان امر تعلیم و تربیت و با همکاری دستگاه‌های مشارکت‌پذیر، در جهت بازگشت به تحصیل این عزیزان گام برداشت و این مهم( بازگشت به تحصیل دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل) امروزه یکی از دغدغه‌های اساسی وزارت آموزش و پرورش است که به جدیت پیگیری می‌شود.

وی افزود: از آثار مثبت این طرح کاهش ظهور و بروز آسیب های اجتماعی و افزایش نرخ پوشش تحصیلی است و  این فرآیند باید فارغ از دلیل ترک تحصیل دانش‌ آموز صورت گیرد و در این راستا هم افزایی با سایر دستگاه‌های مشارکت پذیراز جمله کمیته امداد امام(ره) و بهزیستی باید مدنظر باشد.

در پایان نمایندگان مدارس غیر دولتی به بیان دیدگاه‌ها و چالش‌های پیش رو مدارس غیر دولتی از جمله؛ تمامی معلمین شاغل در مدارس  غیردولتی تحت پوشش بیمه با حمایت وزارتخانه قرار گیرند، جهت نوسازی مدارس غیردولتی نیاز به اعتبار با سود بانکی کم می‌باشند.

به اشتراک بگذارید :