21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ ۱۳:۱۷:۱۷
کد مطلب:  1617346
رونمایی از برنامه 1400با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش
با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش از برنامه 1400رونمایی شد

با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و مدیر کل آموزش و پرورش و دبیر اجرایی سند تحول، برنامه 1400آموزش و پرورش استان کرمانشاه در راستای اجرای سند تحول بنیادین رونمایی شد.

به گزارش  اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، مجید یزدان پناه مدیر کل آموزش و پرورش استان در ابتدای این نشست گفت: آموزش و پرورش استان، اجرای سند تحول بنیادین را در راس اولویت‌های خود قرار داده است و با توجه به اهمیت و ضرورت اجرایی نمودن سند تحول در شورای هماهنگی سند تحول استان، معاونت‌ها و ادارات داخلی آموزش و پرورش استان، علاوه بر برنامه‌های سند تحول، برنامه‌های خود را نیز در قالب سند تحول ارائه دادند و با توجه به اسناد بالادستی برنامه‌های سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش استان کرمانشاه برش خورده‌ و به نواحی و مناطق ابلاغ شده است.

وی افزود: با تشکیل کارگروه‌های متشکل از معاونت‌ها و رؤسای ادارات داخلی و با انجام برش استانی، مقدمات اولیه  اجرای این اقدام مهم در آموزش و پرورش استان گذاشته شد که پس از ابلاغ  به نواحی و مناطق،  نواحی و مناطق نیز  بر اساس موقعیت و شرایط خود به مدارس ابلاغ می‌کنند.

وی ضمن تشکر از تمامی عوامل دست اندرکار در زمینه تحقق برنامه‌های سند تحول خاطر نشان کرد: با اجرای شش زیر نظام سند تحول با اهداف دوره‌های مختلف تحصیلی بتوانیم گامی استوار و جدی در تعلیم و تربیت فرزندان ایران اسلامی برداریم.

بالاترین  مقام اموزش و پرورش استان در بخش دیگر از سخنان خود اظهار داشت:  درک خوب سند لازمه اجرای خوب آن است بنابراین باید برای اجرای خوب سند باید آن را خوب درک کنیم و آشنایی کامل داشته باشیم و به آن باور داشته باشیم.

در ادامه‌ی این نشست سید جواد حسینی معاون وزارت آموزش و پرورش ضمن تقدیر از مجموعه‌ی همکاران آموزش و پرورش استان کرمانشاه برنامه محوری را از خصوصیات بارز آموزش و پرورش کرمانشاه عنوان کرد.

وی افزود: کار تیمی و گروهی این مجموعه بسیار نتیجه بخش بوده و از مثال‌های بارز این همکاری اجرای موفق برنامه‌های سند تحول بنیادین و استاندارد سازی‌های سه‌گانه به‌خصوص استاندارد‌سازی در خصوص ساماندهی فضاهای آموزشی استان  بالاخص برای دانش‌آموزان استثنایی است.

در ادامه این مراسم از برنامه هایی 1400 آموزش و پرورش استان کرمانشاه توسط این مقام مسؤول وزارت آموزش و پرورش رونمایی شد.

 

به اشتراک بگذارید :