0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ ۰۷:۵۷:۲۲
کد مطلب:  1617962
نشست گروه بهبود کیفیت سوادآموزی استان

نشست گروه بهبود کیفیت سوادآموزی استان یزد با حضور اعضاء برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، در این نشست"علی دهقان بهابادی" سرپرست معاونت پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد از اقدامات انجام شده در حوزه سوادآموزی استان تشکر و قدردانی نمود و گفت: با برنامه ریزی صحیح و درست می‌توانیم گام های موثری را در راستای سیاست های آموزش و پرورش بر داریم.

وی از زحمات و خدمات چند ساله "مرآت امین الرعایا" در معاونت سوادآموزی تشکر و قدر دانی کرد و "علیرضا مصباح فر" را فردی منظم،دقیق،مسلط و آگاه نسبت به امور آموزش وپرورش دانست و اظهار داشت: با تعامل مناسبی که ایشان دارند امیدواریم بستری مناسب را در راستای برنامه های اجرایی و سیاست های  این حوزه فراهم نمایند.

"علیرضا مصباح فر" معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان هم در ادامه اظهار داشت: بیش از ۴ دهه از انقلاب اسلامی می گذرد و رهبر دینی و انقلابی ما آموزش و سوادآموزی را یک تکلیف شرعی و دینی بیان نمودند ولی سوادآموزی همچنان به عنوان یک مسئله در جامعه ما وجود دارد.

وی گفت:در سرشماری صورت گرفته در سال ۱۳۹۵ برابر آمارها هشت میلیون بیسواد داشتیم  که این نشان دهنده وضعیت مناسبی در این حوزه نیست و ما بیش از جمعیت دانش آموزی درگیر سوادآموزی هستیم.

"مصباح فر" اظهار داشت:در پایش اطلاعات سوادآموزان باید گام های موثری برداریم و آمارهای واقعی را شناسایی و در این راه از منابع و ظرفیت های بیرونی و مختلف اجتماعی استفاده کنیم. 

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان پیگیری امور شغلی و استخدام نیروهای نهضت سوادآموزی را ضروری دانست و بیان داشت: نباید به گونه ای باشد که رسالت اصلی حوزه سوادآموزی پیگیری امور نیروی انسانی و استخدام شود.

گفتنی است در ادامه سایر اعضای گروه بهبود کیفیت سوادآموزی استان نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند.

به اشتراک بگذارید :