17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ ۲۱:۵۳:۲۵
کد مطلب:  1619216
رئیس اداره آموزش و پرورش عشایر فارس در بازدید از مدارس عشایر شمال استان خبر داد:
تحصیل بیش از ۱۲ هزار دانش اموز در مدارس عشایری فارس

رییس اداره آموزش و پرورش عشایر فارس گفت: در استان فارس بیش از ۱۲ هزار دانش اموز دختر و پسر عشایری در نزدیک به ۶۰۰ اموزشگاه در دوره های ابتدایی و متوسطه اول و دوم مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، بهنام حیدری در بازدید معاون وزیر آموزش و پرورش از مدارس عشایری شمال فارس گفت: خوشبختانه در ۲۴ محور مشکلات آموزش و پرورش عشایری را احصا و جمع آوری کرده ایم تا برای اصلاح و بهبود روند به راهکارهای عملی برسیم‌.

وی گفت: در جلسات و بازدیدهای مسوولین مختلف این مشکلات ارایه میشود و تلاش شده تا از ظرفیت همه دستگاهها برای حل مشکلات دانش اموزان عشایر استفاده شود.

رییس اداره آموزش و پرورش عشایر فارس گفت: راه اندازی مجدد دانشسرای عشایری، اختصاص سهمیه کنکور دانش آموزان عشایر، تعیین منطقه بندی دانش آموزان عشایری در کنکور و تامین وسیله نقلیه مورد نیاز برای راهبران آموزشی از جمله این مشکلات بوده است.

حیدری گفت:مساله تغدیه رایگان دانش آموزان عشایر وکمبود تجهیزات و امکانات و همچنین ضرورت توسعه مدارس شبانه روزی عشایری نیز از مشکلات دیگر آموزش و پرورش عشایر بوده است.

وی گفت: مدیرکل آموزش و پرورش فارس در این مدت بسیار از آموزش عشایری حمایت کرده است که این مساله جای قدردانی دارد.

گفتنی است: در این بازدید دکتر رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، دکتر فرهاد اسماعیلی مدیرکل آموزش و پرورش عشایر فارس و تنی چند از مسئولین اداره کل و آموزش و پرورش عشایر و راهبران آموزشی و معلمان عشایری نیز حضور داشت.

به اشتراک بگذارید :